начало

Ирена Петкова вече е зам.-шеф на ОС-Варна, ще ръководи Гражданското отделение Ирена Петкова вече е зам.-шеф на ОС-Варна, ще ръководи Гражданското отделение

Обещетение по чл.222 при съкращение по чл.328, ал.1 т2 Как?

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обещетение по чл.222 при съкращение по чл.328, ал.1 т2 Как?

Мнениеот theimmortalbg1 » 20 Фев 2019, 22:21

Здравейте,

Съкратиха ме от работа по чл.328, ал.1, т.2. Знам че имам право на обещетение по чл.222 само че не знам как да го поискам.
Въпросите са ми следните:
1. Знам че трябва да подам декларация, но кога трябва да я подам? Има ли точен ден ? Мога ли да я подам на 20тия ден след прекратяването на договора или трябва да е след повече от месец след прекратяването на договора?
2. Какво трябва да пише в тази декларация? Има ли някъде шсблон за такава? (ако някой има линк с шаблон най-добре)
3. Как трябва да предоставя декларацията - по имеил, по куриер с обратна разписка, по куриер без обратна разписка, или лично на шефа ми ?
4. Необходими ли са други документи ? Знам че трябва бележка от бюрото по труда но задължително ли е ?
5. В какъв срок трябва да ми бъде изплатено обещетението, и ако не бъде изплатено в срок кога и къде трябва да подам сигнал за това.

Благодаря!
theimmortalbg1
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Окт 2013, 21:20

Re: Обещетение по чл.222 при съкращение по чл.328, ал.1 т2 К

Мнениеот minaconsult » 22 Фев 2019, 09:59

Здравейте,

следва да е налице един пълен месец след прекратяване на трудовия ви договор, за да имате право да упражните правото си на обезщетение. За повече информация и консултация бихте могли да се свържете с нас чрез запитване на следния линк:
,,Мина консулт'' ЕООД, www.minaconsult.com
minaconsult
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 21 Фев 2019, 10:30

Re: Обещетение по чл.222 при съкращение по чл.328, ал.1 т2 К

Мнениеот sylviapetkova » 25 Фев 2019, 18:33

Здравейте.
1. Декларацията се подава при изтичането на 1 месец от прекратяване на правоотношението, ако не сте си намерили друга работа или работата, която сте започнали е с по - ниско възнаграждение;
2. Няма конкретни изисквания за декларацията - т.е. свободен текст;
3. Можете да я представите както искате, но е препоръчително да е или лично (и да Ви дадат входящ номер), или с писмо с обратна разписка;
4. Представя се декларация и служебна бележка;
5. Няма законово регламентиран срок за изплащане на обезщетението. Има, обаче, давностен срок, да бъде искано по съдебен ред и той е 3-годишен. В случай, че не Ви бъде изплатено обезщетението в разумен срок, потърсете адвокат.
"Правото е изкуството да се създава равенство и справедливост, а адвокатът е техен закрилник от незапомнени времена до днес".
https://www.petkovalegal.com/author/fifoza/
sylviapetkova
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 15 Фев 2019, 13:55

Re: Обещетение по чл.222 при съкращение по чл.328, ал.1 т2 К

Мнениеот theimmortalbg1 » 01 Мар 2019, 21:30

Благодаря за отговора!
Искам да питам още - Парите които трябва да получа в банковата ми сметка същите ли са като тези които съм получавал преди като заплата или да очаквам да получа брутната сума в сметката ми ?
theimmortalbg1
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Окт 2013, 21:20


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


cron