начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

еднодневни командировки

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


еднодневни командировки

Мнениеот meg-z » 12 Дек 2018, 00:01

Здравейте. Започнах в една компания, като работата ми е свързана с доста пътуване - без преспиване, с обществен транспорт. Наскоро ми заявиха, че като се връщам в града преди края на работното време (да речем остават 2-3 часа), трябва да се връщам на работа да си го доизкарам.
Как ви се вижда това от правна гледна точка, на мен ми изглежда абсурдно - командировката е за целия ден, не почасово?
meg-z
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Дек 2018, 23:52

Re: еднодневни командировки

Мнениеот ivan_lawyer » 12 Дек 2018, 12:27

Не Ви разбирам всъщност.

Вие се водите на работа в една фирма, но всъщност ходите на командировка, за която Ви заплащат.

Имайте предвид, че трябва да Ви плащат, независимо от случая, тоест 8 работни часа задължително.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: еднодневни командировки

Мнениеот meg-z » 12 Дек 2018, 20:24

Не става въпрос за пари а за следното: хванала съм автобус (за друго населено място) в 7:30 и се връщам в града да речем в 15:30. Работното време е от 9 до 18 и ми заявяват че трябва да се върна на работа да си доизкарам останалите два часа защото "работното време било до 6". Изглежда ми нелепо..?
meg-z
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Дек 2018, 23:52


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron