начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Ненормиран работен ден

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Ненормиран работен ден

Мнениеот lovelysidhu » 27 Окт 2018, 15:19

Здравейте, въпросите ми са следните: Работя във ведомство по Закона за МВР, Закона за Държавния служител, на ненормиран работен ден, подневно отчитане на работното време, с работно време 08:30-17:30ч.
1. До колко часа може да бъде удължавано работното време в работен ден?
2. Ако съм положил извънреден труд и в двата почивни дни ( и в събота и в неделя примерно по 8 ч., общо 16 ч.), освен увеличено заплащане на труда, каква е продължителността на непрекъснатата почивка която се полага - 24 (чл.153(4)КТ) или 48 часа (чл.153(1)КТ)?

Благодаря предварително!:):D
lovelysidhu
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Окт 2018, 10:46

Re: Ненормиран работен ден

Мнениеот svegrigorov » 29 Окт 2018, 10:30

1. С 2 часа, до 10 часа максимално.
2. 48 часа. Могат да те компенсират с по-кратко работно време през други дни или допълнителни дни платен годишен отпуск.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55

Re: Ненормиран работен ден

Мнениеот sweetbonanza » 25 Юни 2021, 11:19

Преди години ограничаваха достъпа до сайтовете, които нямаха лиценз, но в момента си има пълен достъп и може да играеш в почти всички големи букмейкъри и казина, дори да нямат лиценз в България. Ако може някой по-запознат да изкаже по-компетентно мнение ще съм му благодарен. Мисля, че темата е още актуална особено покрай новите реформи отнасящи се до националната лотария. Хазартните игри подлежат на лицензионен режим и за да може един оператор да предлага такъв тип услуги на територията на страната следва да има валиден лиценз. Не съм сигурен дали като част от ЕС се признават лицензи издадени в други страни членки като Малта примерно.
sweetbonanza
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Юни 2021, 11:11


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron