начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Ще наем детегледачка. Какъв вид договор мога да сключа нея?

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Ще наем детегледачка. Какъв вид договор мога да сключа нея?

Мнениеот dianakarcheva » 10 Сеп 2018, 13:26

Здравейте.
Предстои ми да наема детегледачка. Бих искала да сключим договор, в който изчерпателно да са регламентирани правата и задълженията на всяка от страните. От краткото проучване, което извърших разбрах, че за да сключа трудов договор, трябва да се регистрирам като осигурител и после всеки месец да се грижа да удържам и внясям осигуровки, за което нямам време и нерви.
Какви други алтернативи имам? Граждански договор например? Ами ако детегледачката е самоосигуряващо се лице? Тогава какъв догор се сключва?
Моля за помощ. Обичайно, започвам да се ровя, да чета и сама да си търся информацията, но в случая нямам време. От утре цялата седмица правя интервюта и, ако харесам някоя от кандидатките, трябва вече да имам вариант, който да ѝ предложа.
dianakarcheva
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 08 Апр 2009, 09:56
Местоположение: София

Re: Ще наем детегледачка. Какъв вид договор мога да сключа н

Мнениеот svegrigorov » 10 Сеп 2018, 13:37

Във всеки един случай сключете граждански договор.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55

Re: Ще наем детегледачка. Какъв вид договор мога да сключа н

Мнениеот dianakarcheva » 10 Сеп 2018, 13:47

Много, много Ви благодаря за бързия отговор!
Ако сключим граждански договор, аз, като възложител, трябва ли да удържам и да ѝ внасям осигуровки или това си е нейно задължение? Също, този договор трябва ли да се регистрира някъде и за да е валиден, трябва ли да е нотариално заверен?
dianakarcheva
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 08 Апр 2009, 09:56
Местоположение: София

Re: Ще наем детегледачка. Какъв вид договор мога да сключа н

Мнениеот svegrigorov » 10 Сеп 2018, 14:30

Ако лицето е самоосигуряващо се, не удържате осигуровки и данък.

Ако не е регистрирало самоосигуряване, ще му удържате, ако вие го наемете чрез търговско дружество. Ако сте физическо лице - не удържате осигуровки и данъци.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron