начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

неизползван отпуск за 2015 година

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


неизползван отпуск за 2015 година

Мнениеот milenaa77 » 27 Юни 2018, 11:56

Здравейте,

Моля за информация относно платен годишен отпуск за 2015 г. имам остатът от 10 работни дни които не съм ползвала отпуската си, исках да я ползвам тази година, но счетоводителката ми каза, че немога да я ползвам защото има давност 2 години, питам я аз защо не ме е уведомила имам и друг отпуск за 2016 г., 2017г. и за тази година и т.н. дори не ми е предоставила бланка за прехвърляне на отпуската, та нали тя е счетоводиител и аз разчитам на нея но явно ....

Благодаря предварително!
Милена
milenaa77
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 08 Фев 2012, 18:17

Re: неизползван отпуск за 2015 година

Мнениеот jhoro » 27 Юни 2018, 16:42

Информация - в Кодекса на труда.
Отлагане на ползването
Чл. 176.
(1) Ползването на платения годишен отпуск може да се отложи за следващата календарна година от:
1. работодателя - поради важни производствени причини при условието на чл. 173, ал. 5, изречение трето;
2. работника или служителя - когато ползва друг вид отпуск или по негово искане със съгласието на работодателя.
(2) Когато отпускът е отложен или не е ползван до края на календарната година, за която се отнася, работодателят е длъжен да осигури ползването му през следващата календарна година, но не по-късно от 6 месеца, считано от края на календарната година, за която се полага.
(3) Когато работодателят не е разрешил ползването на отпуска в случаите и в сроковете по ал. 2, работникът или служителят има право сам да определи времето на ползването му, като уведоми за това писмено работодателя най-малко 14 дни предварително.

Погасяване на правото на ползване
Чл. 176а.
(1) Когато платеният годишен отпуск или част от него не е ползван до изтичане на две години от края на годината, за която се полага, независимо от причините за това, правото на ползването му се погасява по давност.
(2) Когато платеният годишен отпуск е отложен при условията и по реда на чл. 176, ал. 1, правото на работника или служителя на ползването му се погасява по давност след изтичане на две години от края на годината, в която е отпаднала причината за неползването му.

Единствената „вратичка“ е в ... „причината за неползването“.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron