начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Дължима неустийка при неспазване на предизвестие

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Дължима неустийка при неспазване на предизвестие

Мнениеот st_147 » 04 Май 2018, 22:29

Здравейте,

Имам следния казус:
На 12.02.2018 подавам заявление за напускане, доколкото съм наясно влиза в сила от следващия ден. Срокът на предизвестието е 3 месеца. В последствие уведомявам работодателя, че 30.03.2018 ще е последният ми ден, тъй като вече съм си намерил нова работа. На въпрсната дата ми бе издадена заповед за прекратяване на трудовото правоотношение по чл. 326 (след редица грозни сцени) и съответно подписана от мен. Вътре е вписана и сумата, която дължа за неспазеното предизвестие.
Приготвяйки се да внеса сумата, забелязвам следното - на заповедта пише, че дължимата сума е за периода на неспазено предизвестие от моя страна от 1.04 до 19.05. или с други думи ми е начислена с 1 седмица отгоре върху трите месеца (около 500 лв вповече :roll: ). Не разполагам с копие на заявлението ми за напускане, нито входящ номер (допускам, че е било входирано със закъснение поради небрежност). Но, много добре знам на коя дата съм го дал и какво пишеше вътре...
Въпросът ми е какво бих могъл да предприема. Ако не платя и се стигне до разглеждане в съда, длъжен ли е работодателят да покаже оригиналното ми заявление при положение, че ще успоря сумата и изчеслението им? На практика единственото доказателство е оригиналният документ, който съм подал.

Ще се радвам, ако споделите мения.
st_147
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Май 2018, 22:12

Re: Дължима неустийка при неспазване на предизвестие

Мнениеот jhoro » 05 Май 2018, 22:00

Нещо не ми е ясно. Подали сте въпросното заявление и не сте се добили с копие, с входящ номер и дата???
Също - датата, написана на бланката, не е меродавна. Вие може да сте го написали на 12.02, а да сте го подали в деловодството след една седмица или повече.

* На 16.05.2018г е извършена корекция на мнението от модератор.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron