начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Съкращение при майчинство - Спешно информация

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Съкращение при майчинство - Спешно информация

Мнениеот m1len » 02 Май 2018, 14:17

Здравейте,

Понеже току що възникна следния казус и не съм запознат искам да питам дали това е възможно да се случи. Съпругата ми излезе по майчинство януари тази година. В момента шефа й я офертира да и даде сума Х и да прекратят взаимоотношения по взаимно съгласие когато й свършва майчинството, а именно януари 2020. Идеята им е че фирмата за която тя работи върши само оперативна работа ( счетоводство) на друга трета фирма, която е собсвеник на един цех, който ще бъде продаден в близко бъдеще. Следователна счетоводна фирма за която работи няма да има дейност и ще затвори изцяло. Датата на затварянето не е ясна още, може да е след 5 месеца, може да е след 1год, или след 2г. нямаме идея. Питането ми е дали е защитена ли е по някакъв начин от закона в такъв случай. Може ли да й се спре обезщетението за майчинство, което получава.

Така или иначе сумата Х би била по-малка от сбора на паричните обезщетения които би взела за безработица при евентуално съкращение в бъдеще - затова мисли да не приема това предложение.

Много ще се радвам, ако някой може да даде отговор или дори някакъв линк където да пише всички условия кое може и кое не може. Мисля, че все още има вратичка в закона за да съкратят жена по майчинство - тези неща с инспеция по труда и удостоверения ми се струват доста фиктивни.

Поздрави,
m1len
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Май 2018, 13:55

Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron