начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Трудово възнаграждение на специалист

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Трудово възнаграждение на специалист

Мнениеот vili_zl » 21 Мар 2018, 13:17

Завършил съм колеж във Ямбол с образователна степен СПЕЦИАЛИСТ. Назначен съм на работа и получавам заплата като на висшисти, защото преди години изравниха заплатите на полувисшистите с висшистите. Сега обаче искат да ми намалят заплата, тъй като не съм МАГИСТЪР. Имат ли право на това? Как да се защитя???
vili_zl
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Ное 2007, 19:20

Re: Трудово възнаграждение на специалист

Мнениеот bvoykov » 21 Мар 2018, 13:36

Нямат право да Ви намаляват трудовото възнаграждение, без Ваше изрично съгласие, защото съгласно чл. 118, ал. 1 от Кодекса на труда, страните по трудовия договор нямат право да изменят едностранно съдържанието на трудовото правоотношение, освен в посочените по-долу изключения. На по-прост език казано, без Вие да се съгласите не могат, но могат да Ви кажат да подпишете допълнително споразумение към трудовия Ви договор, с което да се предвиди намаляване на трудовото възнаграждение, защото след като положите така подписа си очевидно се считате за съгласен. Сам, без Вашия подпис, работодателят не може да Ви намали заплатата. Ваше право е да откажете да го подпишете, ако изобщо Ви предложи такова споразумение.
bvoykov
Потребител
 
Мнения: 528
Регистриран на: 06 Юни 2013, 17:43


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 24 госта


cron