начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Непрекратен ТД-неподписана заповед за уволнение

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Непрекратен ТД-неподписана заповед за уволнение

Мнениеот vartolumei1 » 21 Фев 2018, 11:44

Имах казус с бивш работодател.Осъдена съм с призната от мен вина .
Извинете ,потърсих в нета и тук подобен случай но не виждам.
Преди повече от 2 години приключих работни взаимоотношения с работодателя.Подадох молба за напускане без предизвестие-нямаше входящ номер и тя автоматично няма никаква стойност.Два месеца по-късно разписах две писма с които работодателя ми иска обяснения за неявяване на работа и за липса на парични средства.Подписала съм ги.Започна дело от прокуратурата и съм признала вината си-с условна присъда /юли 2015/съм.Следващия месец /август 2015/започвам работа при добър човек и работодател работя до началото на януари 2017 и по моя молба ме освободи от работа по чл ,,,не помня/имах право на борса.Подадох документи в БТ и НОИ ,от НОИ обаче ме уведомиха ,че не съм с прекратен трудов договор към фирмата от 2015 година.Поисках от фирмата да ми изпратят документа за подписване по пощата с обратна разписка,защото живея в друг град далеч от техния.Отказаха ми.Отговора е ,че трябва лично.В момента отново работя при добър човек и работодател,приемат ме с моите стари грешки и вярвам,че не съм ги заблудила но се очертават съкращения поради липса на работа.Уведомени сме и най-вероятно отново ще отида на борса.Ако обаче отново ми откажат какво трябва да направя.Нямам никакви финансови възможности да отида дори и да се консултирам с адвокат.Не искам неприятности нито за работодателя от 2015 нито за мен,още по-малко неприятности за тези които ми даваха заплата през годините на моята условна присъда.Как да постъпя?Благодаря ви предварително.
vartolumei1
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Фев 2018, 11:22

Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron