начало

Проблемите с ЕИСС станаха тема при избори за председатели на съдилищата Проблемите с ЕИСС станаха тема при избори за председатели на съдилищата

Godi6en otpusk / mai4instvo

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Godi6en otpusk / mai4instvo

Мнениеот ludmila » 25 Май 2004, 13:20

Moje li nqkoi da mi pomogne? Polaga li se platen godi6en otpusk za perioda na mai4instvo (sled 135-te dni za bremennost i rajdane).
Mnogo blagodarq!
ludmila
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Яну 2005, 23:02

Re: Godi6en otpusk / mai4instvo

Мнениеот alaia » 25 Май 2004, 13:29

Da, mislia 4e be6e do dvegodi6na vazrast na deteto! A ot 2 do 3 goidi6na vazrast - neplaten.
alaia
 

Re: Godi6en otpusk / mai4instvo

Мнениеот Мима » 25 Май 2004, 13:32

Да полага се. За първо, второ и трето дете до навършване на 2 год., ако не е настанено в детско заведение и по 6 мес. за всяко следващо дете.
Мима
 

Re: Godi6en otpusk / mai4instvo

Мнениеот Emilya » 25 Май 2004, 13:38

Както времето на отпуск за бременност и раждане - чл.163 КТ, така и времето на отпуск за отглеждане на дете до две годишна възраст - чл.164 от Кт се зачитат за трудов /осигурителен стаж/. А щом това е така, на основание чл.155 от КТ за всяка година трудов /осигурителен/ стаж се полага платен годишен отпуск.
Тъй като отпуска за гледане на дете до две годишна възраст не се прекъсва от други видове отпуски, то най-добре е платеният годишен отпуск да се вземе след навършване на двегодишна възраст на детето за целия период.
Ако майката има право на допълнителен платен годишен отпуск - за вредности или за ненормиран работен ден, допълнителните дни не се дават, тъй като изискването на закона е, че те се ползват, ако повече от половината от работното време се прекарва във редни условия; респ.че характерът на извършваната работа предполага ненормирано работно време.
Emilya
 

Re: Godi6en otpusk / mai4instvo

Мнениеот ludmila » 25 Май 2004, 14:04

Mnogo blagodarq!
ludmila
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Яну 2005, 23:02

Re: Godi6en otpusk / mai4instvo

Мнениеот monteskio » 25 Май 2004, 15:00

Емили беше максимално изчерпателна!
monteskio
Активен потребител
 
Мнения: 1632
Регистриран на: 04 Юли 2003, 12:51
Местоположение: Варна

Re: Godi6en otpusk / mai4instvo

Мнениеот Emilya » 25 Май 2004, 15:07

Благодаря Monteskio!
похвалата от колега е най-сладка.
Emilya
 


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron