начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

казус с неизплащане на командировъчни

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


казус с неизплащане на командировъчни

Мнениеот emy_darth » 05 Фев 2018, 15:06

Здравейте, търся отговор по следния казус. Може ли работникът да си търси правата, ако работодателят не му изплаща командировъчни, говорим за пътувания в чужбина? Ако може как се доказва това? Може ли да се търсят тези командировъчни за задни дати и докога, ако има някаква давност?
Изобщо ако на работника му се отказва изплащане на командировъчни как да процедира той, за да се защити правно?
С държавните служби имам опит, не работят!
Благодаря ви!
emy_darth
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Фев 2018, 14:59

Re: казус с неизплащане на командировъчни

Мнениеот svettoslav » 06 Фев 2018, 02:17

Инспекцията по труда и Районния съд.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: казус с неизплащане на командировъчни

Мнениеот emy_darth » 06 Фев 2018, 10:30

Имам ли основание и възможност съдебно да постигна нещо? Това искам да разбера.
Инспекцията по труда нищо не прави!!!! Вече имам опит с нея, вдигат ръце, не могат да накарат работодател да плати дължимото възнаграждение, само могат да го накарат да плати осигуровките. А за командировъчни не ми се мисли.
emy_darth
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Фев 2018, 14:59

Re: казус с неизплащане на командировъчни

Мнениеот svettoslav » 08 Фев 2018, 00:26

Съдебно е единственият начин.
Дали имате шанс зависи от документите. Как е оформено.
Щом сте по документи в командировка- дължи се.
Част от работодателите не плащат, то е ясно. Някои от тях не го водят изобщо като командировка. Иди се оправяй после.
Ако е такъв случая, хубаво е първо Инспекцията. За да се установи, че има командироване. Да може да ползувате резултата от проверката евентуално.

За заплащането - така е. Не могат да ги задължат, но им съставят после актове, ако не спазят указанията на ИТ.
Имат интерес да плащат.Пък ако не искат, в съда вече .
На това би значело раздяла с работодателя, няма начин.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron