начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Някога допускал ли е ВКС до касация едно и също дело 2 пъти?

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Някога допускал ли е ВКС до касация едно и също дело 2 пъти?

Мнениеот xaoc1973 » 23 Яну 2018, 21:29

Спорим с колеги, та ми стана любопитно и питам дали някога в досегашната си история ВКС е допускал до касация едно и също трудово дело два пъти?
Тоест - районен съд, окръжен съд, ВКС - допуска и после в открито заседание връща на окръжен съд, окръжен съд, ВКС - допуска и решава по същество.
KAPITALISMUS MACHT FREI!
xaoc1973
Потребител
 
Мнения: 336
Регистриран на: 10 Яну 2010, 09:25
Местоположение: София

Re: Някога допускал ли е ВКС до касация едно и също дело 2 п

Мнениеот Melly » 24 Яну 2018, 12:15

xaoc1973 написа:Спорим с колеги, та ми стана любопитно и питам дали някога в досегашната си история ВКС е допускал до касация едно и също трудово дело два пъти?
Тоест - районен съд, окръжен съд, ВКС - допуска и после в открито заседание връща на окръжен съд, окръжен съд, ВКС - допуска и решава по същество.

Не съзирам да са изложени двете тези, от които се е породил "спора".
Извън горното, прочетете си чл.295 ГПК и отговорът на въпроса ще се "появи немедлено" във вашите главици.

П.П. Доколкото ми е известно, магистратите от всички нива имат задължението да спазват конкретно разписани в нормативните актове правила - материалноправни и процесуалноправни в случаите, когато са надлежно сезирани да разрешат гражданскоправен спор. Та така ....
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Някога допускал ли е ВКС до касация едно и също дело 2 п

Мнениеот svettoslav » 24 Яну 2018, 12:49

xaoc1973 написа:Спорим с колеги, та ми стана любопитно и питам дали някога в досегашната си история ВКС е допускал до касация едно и също трудово дело два пъти?
Тоест - районен съд, окръжен съд, ВКС - допуска и после в открито заседание връща на окръжен съд, окръжен съд, ВКС - допуска и решава по същество.


То самото връщане на каквото и да е гражданско дело е изключение. Обикновено се дават задължителни предписания от ВКС при връщането. Трябва да не са спазени, че да имаш основание за допускане пак или да има има някакви други нови гафове.
Възможно е по някое гражданско да е имало подобно развитие.Но това е 1:10000
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 16 госта


cron