начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Права ако работодателят не разпише молбата ми за напускане?

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Права ако работодателят не разпише молбата ми за напускане?

Мнениеот whitebarde1 » 09 Ное 2017, 17:01

Здравейте,
подадох молба за напускане на настоящето си работно място, но работодателят отказва да ми даде обратна връзка дали тя е разписана. Отказаха да ми дадат копие за мен, отазаха да ми дадат входящ номер, изпълнителният директор и човешките ресурси, както и всички на по-ръководни позиции отказват среща с мен. С двумесечно предизвестие съм, което имам намерение честно и почтено да спазя. Проблемът е, че единственият представител на фирмата, така нареченият "тийм лидер" ме подлага на непрекъснат психологически натиск и непрекъснато повтаря: "Ще дадеш две работни заплати на фирмата и само тогава ще можеш да си ходиш". Което ме наведжда на мисълта, че молбата ми за напускане може би не е разписана и след два месеца, когато срокът на предизвестието изтече- пак ще им дължа неустойки.
Какви са правата ми в случая?
Какви действия бих могъл да предприема в своя защита?
whitebarde1
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 09 Ное 2017, 16:47

Re: Права ако работодателят не разпише молбата ми за напуска

Мнениеот svettoslav » 09 Ное 2017, 18:46

Има начини, но е много дълго за обясняване.
Можете и сам.
Но аз съм юрист и моя съвет да ви свърши работа също такъв.
Ще ги уведомете, няма страшно.
Но и че тормоз ще има на работното място -ще има.
Въпроса е да не ви принудят някой ден да си грабнете нещата. Караш си без да си даваш зор и туйто.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Права ако работодателят не разпише молбата ми за напуска

Мнениеот svettoslav » 09 Ное 2017, 18:50

Утре му кажи на вашия тийм лийдер,че "моите трима адвокати, с които се консултирах, познават мноооого пишман -тиймлийдери като тебе и обикновено, след като ги наврат в дупката, където им е мястото, става така, че именно те са тези, които заплащат обезщетението накрая" :lol:
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Права ако работодателят не разпише молбата ми за напуска

Мнениеот whitebarde1 » 09 Ное 2017, 23:13

Здравейте, благодаря за отговора.
Приятел специалист по личен състав ме посъветва да им изпратя заявлението си за напускане с куриер и обратна разписка.
Как да оформя това писмо, че дори да не бъде прието от работодателя- да бъде валидно за пред съда? Всмис, работдателят, като види че подател съм аз- просто ще откаже да приеме.

И друго искам да попитам:
Имам ли право да отида на работа, но да откажа да изпълнявам задълженията си, докато не получа разписано копие от молбата си за напускане?
Имам ли право да вляза в кабинета на шефа си със същото искане- да получа разписано копие от молбата си за напускане и да стоя там , докато не го получа?
whitebarde1
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 09 Ное 2017, 16:47

Re: Права ако работодателят не разпише молбата ми за напуска

Мнениеот svettoslav » 10 Ное 2017, 00:25

whitebarde1 написа:Здравейте, благодаря за отговора.
Приятел специалист по личен състав ме посъветва да им изпратя заявлението си за напускане с куриер и обратна разписка.
Как да оформя това писмо, че дори да не бъде прието от работодателя- да бъде валидно за пред съда? Всмис, работдателят, като види че подател съм аз- просто ще откаже да приеме.

И друго искам да попитам:
Имам ли право да отида на работа, но да откажа да изпълнявам задълженията си, докато не получа разписано копие от молбата си за напускане?
Имам ли право да вляза в кабинета на шефа си със същото искане- да получа разписано копие от молбата си за напускане и да стоя там , докато не го получа?


Не мога да ви кажа как да оформите писмото, тъй като аз се това си вадя хляба. Съжалявам.
Само мога да кажа, че с куриер трудно ще докажете отпосле нещо. В подобен случай, ако не го приеме, е по - добре за вас. Но като се върне пратката не трябва да я отваряте, за да може да свърши работа впоследствие било пред съд било другаде.
Аз ако съм работодател, когато видя такова писмо - получавам го! И моят интерес диктува същото да отиде в кошчето! А вие не можете да докажете съдържанието на писмото, независимо от обратна разписка, куриери и тн.
Има си начини за доказване и на съдържанието. По специален начин се изпраща писмото.

2.Нямате право точно на това, което твърдите.
Той не е длъжен да ви подписва нищо, копия на документи и тн. Длъжен е да приеме писмото ви. Ако не го приеме, счита се за връчено. Стига да докажете тези неща, както и съдържанието му, както посочих.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron