начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Пенсиониране по време на действащо решение на ТЕЛК

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Пенсиониране по време на действащо решение на ТЕЛК

Мнениеот zaruhi » 07 Ное 2017, 23:51

Здравейте,

През месец март 2018 година навършвам годините за пенсиониране по чл. 68 от КСО (61г. и 2м.), но нямам необходимия стаж. Все пак имам повече от 15 години, необходимия минимум. Към датата на навършването на годините ми за пенсия ще съм с действащо решение на ТЕЛК, което е в сила до септември 2018 год. с 50%
инвалидност. В момента получавам пенсия за инвалидност, която е изчислена на база
трудовия ми стаж.
Въпросите ми са, ще получа ли пенсия за осигурителен стаж и възраст при условие, че нямам необходимия стаж?
Ще продължа ли да получавам и пенсията за инвалидност или ще ми бъде спряна или преизчислена?
Ако все пак нямам право на пенсия по член 68, вярно ли е, че след като съм навършила годините за пенсиониране, няма нужда да се явявам пак на ТЕЛК догодина, а ще ми бъде продължен автоматично?

Благодаря
zaruhi
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Ное 2017, 21:07

Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron