начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Съкращаване на щат

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Съкращаване на щат

Мнениеот nuneva » 27 Окт 2017, 14:56

Здравейте.
Казусът ми е следният:
В предприятието ни предстои съкращаване на щата на служителка, която по трудов договор е назначена на длъжността " специалист - ТРЗ". Единствена щатна длъжност е, и четейки ТР №3/2011 г. оставам с впечатлението, че работодателят не е длъжен да извърши подбор по смисъла на чл. 329 от КТ. Също и в Решение №1371/11.09.2001 на ВКС - " При съкращаване на единствена щатна бройка работодателят няма задължение да извършва подбор със същите или сходни длъжности на други работодатели."
Причината за съкращаването е крайно належащото свиване на разходите поради лошото финансово състояние на предприятието.
Притесненията ми обаче произхождат от следното:
Тъй като предприятието не може да остане без служител, извършващ тази дейност, задълженията ще се поемат от оперативната счетоводителка.
Въпросите ми са:
1. Действително ли може да НЕ извършим подбор по смисъла на чл.329?
2. Няма ли да се счита, че съкращаването на щата е фиктивно, а не реално, с оглед на това, че работата на специалист-ТРЗ ще се поеме от друг служител?
2. Счетоводителката няма нищо против да поеме задълженията на ТРЗ, като за целта увеличаваме РЗ, запазва се работното време от 8 часа. Т.е няма да бъде по чл.110 от КТ, а ще променим длъжностната характеристика.
Като икономически ефект ще имаме редуциране на разходите с РЗ на съкратената служителка, но се притеснявам дали нормативно нещата са коректни.
Моля за коментари и съвет! Благодаря предварително!
nuneva
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 27 Окт 2017, 14:46

Re: Съкращаване на щат

Мнениеот svettoslav » 27 Окт 2017, 19:47

Сигурно сте си освободили и юриста вече, за да поставяте въпроса тук. :)

Като че ли имате основание за притеснение.
Щом ще се поеме от друго лице, несъмнено е наличен порок на уволнението . Във вашия случай конкретно същият се нарича "заобикаляне на закона ".
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Съкращаване на щат

Мнениеот nuneva » 28 Окт 2017, 21:18

Благодаря Ви за отговора! Явно притесненията ми са основателни. И вероятно ще трябва да направим подбор между двете служителки. А що се отнася до юриста - не сме го освободили, тъй като не сме назначили такъв ( за жалост).
nuneva
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 27 Окт 2017, 14:46


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron