начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Съкратен при премахната длъжност

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Съкратен при премахната длъжност

Мнениеот galenov » 26 Окт 2017, 12:01

Здравейте,

Аз съм в изпитателен срок в полза на работодателя и ми казаха, че се отказват от позицията ми и ме съкращават. Чувал съм че припремахване на длъжност ми се дължи обезщетение. Така ли е? :D

Дължи ли ми рабодателя обезщетение за това че днес съм работил 2 часа? :D

Поздрави
galenov
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Авг 2016, 22:07

Re: Съкратен при премахната длъжност

Мнениеот chima » 02 Ное 2017, 12:00

След като сте в изпитателен срок, работодателят може да Ви освободи по всяко време в рамките на изпитателния срок и не Ви дължи обезщетение за освобождаването.
И за 2-та часа : по принцип за извършването на всяка работа се дължи заплащане, но дали тези два часа сте извършвали работа или сте извикани за връзчване само на документи за освобождаване.........
chima
Потребител
 
Мнения: 113
Регистриран на: 09 Яну 2006, 17:00
Местоположение: София

Re: Съкратен при премахната длъжност

Мнениеот svettoslav » 02 Ное 2017, 15:51

chima написа:И за 2-та часа : по принцип за извършването на всяка работа се дължи заплащане, но дали тези два часа сте извършвали работа или сте извикани за връзчване само на документи за освобождаване.........


Ми то ако не е работил фактически и час, а само е подписвал документи, забрави освобождаването да е законно като такова по чл. 71 КТ.
Трябва да е постъпил и да е започнал нещо да прави по служба.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Съкратен при премахната длъжност

Мнениеот kitchinut » 07 Дек 2017, 10:30

Работех на едно място. Каза, че не иска да ме наеме. После ме пуснете в следващия месец. Но той ме компенсира.
kitchinut
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Дек 2017, 10:03


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron