начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Заплатена неизпълнена услуга

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Заплатена неизпълнена услуга

Мнениеот angel1977 » 31 Юли 2017, 17:00

Здравейте,

Преди време дадох колата си на сервиз. Имаше повреда в двигателя и за поправката на някой части сервиза използва като подизпълнител друг сервиз.
Аз платих на сервиза, където ми беше колата, по тяхна фактура и реално не съм видял какво е било платено на подизпълнителя.
Сега разбрах, че една от частите не е била ремонтирана, защото не е имало нужда. Но аз съм заплатил за този ремонт според фактурата („поправка на глави“ те са 2 , а реално е поправена само едната.)
Въпроса ми е – имам ли право да изискам връщане на сумата по поправка на частта, която не е била поправяна. Ако да – може ли да ми посочите точка в закона, на който мога да се опра? Мога ли да подам жалба в полицията за опит за измама?

Благодаря за помощта.

Поздрави.
angel1977
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Юли 2017, 16:45

Re: Заплатена неизпълнена услуга

Мнениеот zmeyan » 02 Авг 2017, 12:23

Темата не е в правилния раздел!
Темата се дублира с друга като поста е копи-пейстнат!
zmeyan
Потребител
 
Мнения: 156
Регистриран на: 01 Фев 2008, 14:15

Re: Заплатена неизпълнена услуга

Мнениеот todor72 » 05 Авг 2017, 09:08

Здравейте, имате право да подадете жалба в полицията за измама, но ще трябва да докажете, че въпросната част не е ремонтирана и заменена, а въпреки това е заплатена.
Имате право и на граждански иск срещу сервиза на основание правилата на неоснователното обогатяване.
За безплатна консултация - адвокат Мангъров
http://tml-consult.bg/index.php?lang=bg
todor72
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 04 Авг 2017, 10:08


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron