начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Невалидно пълномощно на адвокат

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Невалидно пълномощно на адвокат

Мнениеот piligrim » 19 Авг 2016, 09:33

Здравейте!
Водих гражданско дело срещу работодателя ми за незаконно уволнение. Решението на Районен съд не беше в моя полза и затова сега го обжалвам. Освен няколко порока в самото решение,които изтъквам във Въззивната ми жалба , забелязах и още нещо - Пълномощното,което адвокатът на работодателя ми представи като доказателство също има няколко порока и според мен то е невалидно т.е. адвокатът реално не е имал законното право да представлява работодателя ми.
Въпросът ми е , ако това пълномощно бъде определено за невалидно от Окръжен съд, какви последици ще настъпят ? Делото ще бъде ли върнато за преразглеждане от нов състав на РС или ще се реши по същество от ОС?
Благодаря!
piligrim
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 15 Мар 2014, 11:07

Re: Невалидно пълномощно на адвокат

Мнениеот system » 19 Авг 2016, 09:50

Ще се реши по същество от въззивния съд.
Ако пълномощното на адвоката на насрещната страна е нередовно, страната може да потвърди действията без представителна власт. Може да поиска и повтаряне пред въззивния съд на процесуалните действия, извършени пред първата инстанция при нередовна представителна власт.
Какви точно са пороците на пълномощното, които според Вас го правят "невалидно" ?
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: Невалидно пълномощно на адвокат

Мнениеот piligrim » 19 Авг 2016, 14:01

Посочени са друго дело и друг граждански състав на районен съд.
piligrim
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 15 Мар 2014, 11:07

Re: Невалидно пълномощно на адвокат

Мнениеот ivan_lawyer » 19 Авг 2016, 14:58

Може и да мине, но не съм много за.
Според мен - не е фатален порок.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Невалидно пълномощно на адвокат

Мнениеот piligrim » 19 Авг 2016, 17:25

Да, условията на чл.33 от ГПК все пак са спазени, но и изрично е посочено друго дело и друг граждански състав. Ще опитам,вече каквото прецени ОС. ;)
piligrim
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 15 Мар 2014, 11:07


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron