начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Напускане, но с изявяване на претенции.

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Напускане, но с изявяване на претенции.

Мнениеот teodora_22 » 27 Юли 2016, 14:05

Здравейте,
Моя казус е следния: на трудов договор съм в инженерингова фирма. От няколко години ми обещават издигане, но такова така и на се осъществи. Преди две години се прехвърлих в друг отдел, но продължих да изпълнявам проектите и от предишния, тъй като колегите не пожелаха да поемат моята работа.
В стремежа си да се издигна реших да уча и фирмата се съгласи да ми заплати обучението (магистратура 3 семестъра) и подписах договор за допълнителна квалификация, където пише че те заплащат, а аз ще трябва да продължа да работа 3 години след като завърша. В момента са минали два семестъра и сумата, която са платили е в размер на 1800лв.
Месец юни фирмата изпада в лошо финансово състояние и всички служители минават на 4 часов работен ден. Юли всичко е ок, август ни карат да си взимаме отпуска, състоянието не се подобрява и няма и изгледи за подобрение. Аз съответно си намерих друга работа и искам да напусна. В договора за допълнителна квалификация има към задълженията на работодателя точка да не прекратява трудовия ми договор по чл. 328 от КТ, където става въпрос за намаляване на работното време. При положение, че мен са ме преместили 1 месец на 4 часов работен ден, това не е ли в нарушение на това допълнително споразумение.
И друг въпрос – как да си поискам компенсации от това, че една година работих допълнително за друг отдел, т.е. за два отдела едновременно на една заплата?

Благодаря много за консултацията и съвета
teodora_22
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Юли 2016, 13:51

Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 21 госта


cron