начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Трудов Договор с изпитателен срок в полза на работодателя

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Трудов Договор с изпитателен срок в полза на работодателя

Мнениеот dimitrovcvetan » 15 Юни 2016, 21:36

Здравейте.

Преди около година, започнах във фирма, работейки по 30 часа седмично, на доста ниска заплата, под формата на стаж. Изпитателният срок беше в полза на работодателя и кратко след като приключи останах във фирмата за постоянно, заплата ми се повиши, но нов договор не подписахме. Вече работя година и няколко месеца в тази фирма на същият договор.

На въпроса, "На колко бивам осигуряван?", работодателят ми отговори, че съм осигуряван на сумата, която получавам. Но за съжаление никъде не е упоменато. Също така счетоводители ми обясниха, че подобни договори се подновявали сами. Това ми звучи несериозно, за да го приема на поднос и за това имам нужда от вашият съвет.

Ето и част от договора:

"1. Предприятието възлага и работникът приема да изпълнява в {фирма}, {адрес}, {длъжност}, категория на труд - трета, с изпитателен срок 3 месеца, за непълно работно време - 6 часа, седмично 30 часа с основно месечно трудово възнаграждение {заплата} с допълнителни възнаграждения с постоянен характер:
а.) по 0.6% за всяка година трудов стаж и профисионален опит
б.)
...
5. Други условия на трудовият договор:
А) Срокът за изпитване е в полза на работодателя
Б) Работникът няма право да презаписва, изнася, разпространява и борави с каквато и да е фирмена информация извън дейностите, за които служебно е упълномощен."


Въпросът ми е как мога да бъда сигурен, че ме осигуряват на заплатата, която получавам след като в договорът ми пише нещо коренно различно. Също така редно ли е да се преподпише подобен договор след успешното преминаване на изпитателният срок.
Надявам се да получа разяснения.
Благодаря предварително на всички, включили се по темата.
Поздрави!
dimitrovcvetan
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Юни 2016, 20:55

Re: Трудов Договор с изпитателен срок в полза на работодател

Мнениеот jhoro » 15 Юни 2016, 23:40

Първо - в самия договор трябва да е посочена сумата на основното възнаграждение с цифри и словом (не е нужно да я цитирате).
Второ - за да сте напълно сигурен върху каква заплата Ви осигуряват - отивате в НОИ с документ за самоличност и си взимате ПИН код (ако не сте го направили досега). После отваряте страницата Справки по ЕГН и ПИК на НОИ и гледате Справка за подадени декларации за социално осигуряване за осигурено лице за периоди след 2004 г..
На тази страница се намира всичката информация от януари 2005 г до момента, с която разполага НОИ. Работодатели, дни, осиг. доход, вноски, извънреден труд ...
Друга справка (по съкратена) е Справка за осигурителен стаж и доход при пенсиониране. В нея си избирате година и виждате - за кой месец, колко дни и на какъв доход сте осигурен и за какъв риск.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Трудов Договор с изпитателен срок в полза на работодател

Мнениеот fiorentina » 23 Юни 2016, 23:56

Скъпа ,никога не съм бил ЛИЦЕМЕР,тези хора ми дължат пари !!! ИЗРАБОТЕНИ ПАРИ !!! Това е ,нещото което мога да,ти напиша ,другото е ,като не си съгласна с нещото което,съм написал, Скъпа ...всяка Дама обича ДГД..................
fiorentina
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 23 Юни 2016, 11:02


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron