начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

izlizane po maichinstvo - vapros

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


izlizane po maichinstvo - vapros

Мнениеот future » 05 Яну 2004, 12:00

Imam slednata seriozna dilema, nadjavam se niakoi da moje da otgovori.

Predstoi mi stastlivoto sabitie, makar i sled izvesten broi mesezi, da izliaza po maichinstvo. Rabotia v chastna firma, v kojato e imalo prezedenti rabotodatelite da suzdavat problemi na budesti maiki i da im zaiaviavat, che niama da im izplastat maichinski.

Interesuvat me pravnite osnovania za zastita na moite prava.

Na purvo miasto sastestvuva li ogranichenie da si rabotil pone 8 meseza v dadena firma, za da imash pravo na maichinski? Postapih na novata rabota v sredata na Avgust , no zapochnaha da me osiguriavat i vpisvat staj v trudovata mi knijka ot Septemvri.

Sled tova, kakvi mogat da budat osnovaniata na rabotodatelite da otkajat izplastaneto na maichinski? Mogat li naprimer da me uvolniat mejduvremenno (ne dai si boje)?

Pozdravi,

A.
future
 

Re: izlizane po maichinstvo - vapros

Мнениеот Vese* » 08 Яну 2004, 19:07

ne e neobhodimo trudoviq staj da e samo v edna firma
kato bydeshta maika Vie se polzvate sys specialna zakrila i za da vi uvolnqt, rabotodatelite Vi trqbva da imat razreshenie ot Inspekciqta po truda.
Vese*
 


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron