начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Уволнение без предизвестие по чл.327 ал.1 т.6

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Уволнение без предизвестие по чл.327 ал.1 т.6

Мнениеот m-pes_jassen » 09 Сеп 2014, 21:21

Здравейте,

Искам да напусна настоящия си работодател но имам 60 дневен срок на предизвестие. Приет съм 1-а година студент във висше учебно заведение. Имам друго висше образование - абсолютно друга специалност. Мога ли да напусна без предизвестие по член 327 ал.1 т.6? Има ли някакъв риск ако започна нова работа по време на образованието си? Как да тълкувам думата - продължава образованието си? -Не трябва да съм първи курс студент редовно или?

Всеки отговор ще ми е от полза
Благодаря
m-pes_jassen
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Авг 2010, 20:49

Re: Уволнение без предизвестие по чл.327 ал.1 т.6

Мнениеот kristian11 » 16 Ное 2017, 11:24

Здравейте,
При мен има абсолютно същият казус. От около една година работя при настоящият си работодател. Предизвеститето ми е 2 месеца. От следващата седмица започвам нова магистратура по различна специалност. Мога ли да напусна без предизвестие, използвайки възможностите на този член. Благодаря предварително.
kristian11
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Ное 2017, 11:21

Re: Уволнение без предизвестие по чл.327 ал.1 т.6

Мнениеот jhoro » 16 Ное 2017, 20:03

Здравейте! Смятам, че можете да се възползвате.
В КТ си е написано максимално ясно (сигурен съм, че сте го чели)
Чл. 327. (1) Работникът или служителят може да прекрати трудовия договор писмено, без предизвестие, когато:
6. продължава образованието си в учебно заведение на редовно обучение или постъпва на редовна докторантура;

Подчертал съм ключовите думи. Нищо не се казва: - какво образование (като степен), кое по ред (първа, втора, трета ... магистратура), по каква специалност и прочие!!!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron