начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Съкращение на трудоустроен. Моля за съвет спешно

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Съкращение на трудоустроен. Моля за съвет спешно

Мнениеот negameta » 26 Окт 2016, 19:43

Здравейте! Тормоза от работодателя продължава. 9 месеца след връщането ми от съда ме държа в една стая като ме караше с възлагателни писма да работя единствено противопоказен труд според ЕР на ТЕЛК. Опитваха се всячески да ме излъжат да сгреша в нещо като например казаха, че ме пускат в отпуска но не искаха да ми дадат заповедта да я видя и т.н. Поискали мнение на ТЕЛК да ме уволнят дисциплинарно тъй като съм отказвала да изпълнявам противопоказна дейност, но ТЕЛК не е разрешил. Интересно как Инспекция по труда са дали на работодателя разрешение при условие, че 8 години назад съм работела подходящи дейности. При условие, че във фирмата местата и дейностите които съм изпълнявала са за трудоустроени и вече са заети от новопостъпили без здравословни нужди. В момента водя отново дело за възстановяване, тъй като не смятам, че заслужавам най-тежкото наказание дисциплинарно уволнение за това, че съм с инвалид с увреждане и здравословното ми състояние не позволява да изпълнявам противопоказен труд както е описано и в ЕР на ТЕЛК. Потърсих помощ и от Комисия защита от дискриминация и не мога да повярвам какви страшни неща се случиха там. Разочарована съм от тяхната некоректност и непочтеност. Още по страшно стана като научиха и адвоката чиито услуги ползвах!! :(
negameta
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Юли 2014, 14:23

Предишна

Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron