начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Неплатен отпуск

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Неплатен отпуск

Мнениеот olin » 09 Сеп 2004, 16:47

Може ли някой да ми каже скоро да е чел коментари на последните промени на кодекса на труда и по -точно по отношение на неплатения отпуск. Благодаря
olin
 

Re: Неплатен отпуск

Мнениеот донна2 » 09 Сеп 2004, 17:09

ВИЖ ТРУДОВИ ОТНОШЕНИЯ 2004
донна2
 

Re: Неплатен отпуск

Мнениеот olin » 09 Сеп 2004, 17:13

Това има ли го в нета .По принцип ме интересува неплатен отпуск съгласно изменията след като вече е ползван отпуск за отглеждане на дете и детето е вече на 2 години.
olin
 

Re: Неплатен отпуск

Мнениеот донна2 » 09 Сеп 2004, 17:22

НЕ няма го в нета , това е една книжка излиза всяка година и срува май беше 24 лв ,тая която имам е със последните изменения на КТ
донна2
 

Re: Неплатен отпуск

Мнениеот olin » 09 Сеп 2004, 17:27

Виж става въпрос за чл.165 ,ал.1 от кодекса на труда или казуса е следния лице в неплатен отпуск за отглеждане на дете от 2 до 3 годишна възраст от 12.09.2003г. до 12.09.2004г. във връзка на изм. на КТ в сила от 01.08.2004г. Може ли лицето за времето от 01.08.2004г до 12.09.2004г. да остане в неплатен отпуск или той следва да бъде прекратен.Ако искаш виж какво можеш да предложиш
olin
 

Re: Неплатен отпуск

Мнениеот olin » 09 Сеп 2004, 17:28

Отделно от това лицето работи по трудов договор.
olin
 

Re: Неплатен отпуск

Мнениеот донна2 » 09 Сеп 2004, 18:18

първо оная литература в момента не е пред мен в службата е/в отпуск съм / ,но и там на такъва разработка нямаше/тоест питането ти по конкретния казус/ , а и при издаването не бяха излязли промените в наредбата за работното време отпуските и почивките /то не че има кой знае какво значение де / Закона не дава разяснение за заварените случай

чета преходните и заключителните разпоредби и там се говори само в минало време

37. Когато отпускът за отглеждане на дете до 3-годишна възраст за времето след навършване на 2-годишна възраст на детето по досегашния чл. 165, ал. 1 не е ползван, отпускът по чл. 167а може да се ползва до навършване на 8-годишна възраст на детето. Когато е използвана само част от отпуска за времето след навършване на 2-годишна възраст на детето, отпускът по чл. 167а може да се ползва в размер на неизползваната част до навършване на 8-годишна възраст на детето.
§ 38. Когато отпускът за отглеждане на дете до 3-годишна възраст по досегашния чл. 165, ал. 1 е ползван изцяло, разпоредбата на чл. 167а не се прилага.

това ме навежда на мисълта ,че въпреки че е започнало ползването с влизане в сила на промените този отпуск би следвало да се прекрати и родителя ще има право на част от отпуска за времето след навършване на 2-годишна възраст на детето съгласно отпускът по чл. 167а от КТ в размер на неизползваната част до навършване на 8-годишна възраст на детето.
От друга страна съгласно НРВПО Чл. 49. (Отм., ДВ, бр. 54 от 2001 г.; нов, бр. 72 от 2004 г.)
(1) Отпускът за отглеждане на дете до 8-годишна възраст по чл. 167а, ал. 1 КТ се ползва въз основа на писмено заявление за всеки отделен случай, подадено от майката или бащата (осиновителката или осиновителя) най-малко 10 работни дни преди датата, от която желае да ползва отпуска, в което се декларира, че детето не е настанено в заведение на пълна държавна издръжка. Работодателят е длъжен да осигури отпуска от деня, посочен в заявлението. Ако лицето няма право на този отпуск, работодателят незабавно го уведомява писмено за това.

става хаос прекратява се отпуска и лицето трябва да подаде молба най-малко 10 р.д. преди датата на отпуска


абе това е една от неуредиците на КТ ,които с промените така и не са решени
обърна ли се към инспекцията по труда да видим какво ще каже тя

НОРМАЛНОТО БИ БИЛО ЗАВАРЕНИТЕ СЛУЧАИ ДА СИ ПОЛЗВАТ ОТПУСКЪТ ПО СТАРИЯ РЕД.ТАКА МИСЛЯ АЗ НЕ ЗНАМ КАКВО СА МИСЛИЛИ ТИЯ КОИТО СА ГЛАСУВАЛИ ЗАКОНА ОБАЧЕ.
донна2
 


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron