начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

некоректен работник

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


некоректен работник

Мнениеот ilen1971 » 07 Окт 2007, 17:08

Имам проблем с 3 работнички.В един прекрасен ден 3-те дами не идват на работа.На втория ден аз започнах да ги търся.Едната ми каза от името на трите,че не им се работело по-вече.Аз не ги уволних(имах право),а ги освободих от работа, като им казах след2-3 дни да отидат при счетоводителката да си вземат трудовите книжки и ще им изпратя заплатите по пощата.Госпожата ми отговори,че няма да си си вземат книжките,ами щели да пуснат жалба в инспекцията, че не им давам документите.Така и направиха.Пуснах им писма покани по пощата. Никакъв отговор.Почти всеки ден инспекцията идва да ме притеснява на работа,че не съм им дала документите.Да, но насила не мога.Има ли сайт за некоректни работници или към коя институция да се обърна?
ilen1971
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 19 Май 2006, 16:18

Мнениеот ilen1971 » 07 Окт 2007, 18:46

Консултирах се с адвокат.Казаха ми,че след като съм изпратила покана не отговарям по-вече за тяхното неявяване.Но аз искам да си разчистя отношенията с тях.Толкова ли е сложно да си вземат документите и заплатите?После работодателя им бил виновен.
ilen1971
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 19 Май 2006, 16:18

Re: некоректен работник

Мнениеот m.s.g. » 08 Окт 2007, 09:39

Аз не ги уволних(имах право),а ги освободих от работа, като им казах след2-3 дни да отидат при счетоводителката да си вземат трудовите книжки и ще им изпратя заплатите по пощата.
А по кой член на КТ ги "освободихте"? Защото има значение като не се подписали заповедите си.
Пуснах им писма покани по пощата. Никакъв отговор.
Писмата препоръчани с обратна разписка ли са?
Почти всеки ден инспекцията идва да ме притеснява на работа,че не съм им дала документите.
Покажете им обратната разписка на писмата.
m.s.g.
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 08 Окт 2007, 08:49

ВНИМАНИЕ!!! НЕКОРЕКТЕН РАБОТНИК! МИЛЕН ВЕЛИЧКОВ ТОСКОВ

Мнениеот melsliven » 22 Яну 2013, 15:26

Колеги, ако ви се наложи да работите с служител на име МИЛЕН ТОСКОВ ОТ гр.Пловдив, много внимавайте! Има навика да присвоява пари.
Мисля, че не лошо да се знае за такива случаи за некоректност от страна на работника.
Все работодателите били некоректни, ами работниците когато са некоректни?И ние си изпатихме от некоректния работник.Сега някой друг работодател изгоря с него.
melsliven
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Яну 2013, 15:10

Re: некоректен работник

Мнениеот pttsoneva » 04 Фев 2013, 16:22

Много внимавайте и с работника СТАНИМИР СТОЯНОВ от Стара Загора. Оказа се стар познайник на Инспекция по труда. Започва работа за ден, два във фирмата и решава, че няма повече да работи. Не подава молба за напускане, не идва да си получи заплатата за отработените дни, а направо сигнализира в инспекцията, че работодателят не го допуска до работа и не му изплаща заплатата. След дълга кореспонденция и опити да му бъде връчена заповед за прекратяване на трудовото правоотношение и заплатата, той пуска иск в съда. Сценарият е едни и същи, а има заведени дела срещу десетина работодатели.
pttsoneva
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Фев 2013, 16:12

Re: некоректен работник

Мнениеот korekten » 04 Авг 2016, 14:09

Вниание! Некоректен работник- Радка Ивнова Бисерова, родена 1952г.от гр. Пловдив - изключително немърлива, безотговорна и прави опити за изнудване на работодателя си.
korekten
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Авг 2016, 13:56


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron