начало

Започва подаването на документи в конкурса за ДСИ Започва подаването на документи в конкурса за ДСИ

ima li pravo rabotodatelja da ti otkaje 30-te dena platen ot

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ima li pravo rabotodatelja da ti otkaje 30-te dena platen ot

Мнениеот Sladurche » 25 Май 2004, 18:32

Mojat vupros e dopulnenie kum predhodnata tema na oblache: Ima li pravo rabotodateljat da ti otkaje tezi 30 rabotni dni platen otpusk za pisane na diplomna rabota ili podgotovka za durjaven izpit i ako e taka v kakvi sluchai?

Poprincip tozi chlen vaji za studenti, koito polagat izpita v godinata, vkojato zavurshvat semestrialno ili za vseki student, na koito mu predstoi polagane na durjaven izpit ( ili pisane na dipl. rabota), nezavisimo che e zavurshil predhodnata godina semestrialno?

Predvaritelno blagodarja na dobria chovek ili dobrite hora, koito shte mi otgovorjat!
Sladurche
 

Re: ima li pravo rabotodatelja da ti otkaje 30-te dena plate

Мнениеот donna » 25 Май 2004, 18:42

отпуска по чл.169 ал.3 от КТ ,ви се полага еднократно тоест ако вече сте ползвали такъв нямате право на него /говорим за платения отпуск /,този член важи за всекий студент и не е обвързан с това дали ще защитава дипломна работа в годината на завършването или в следваща година ,тук не говорим за завършили семестриално ,а за явяване на зрелостен /държавен изпит или подготовка и защита на дипломна работа /едно е да си вземеш всички изпити от семестрите ,друго е да се явиш на защита на дипломна работа или държавен изпит /

допълнително за да ползвате тоя отпуск следва да се съобразите и със следното

Ползване на отпуските от учащите се
Чл. 171а. (Нов, ДВ, бр. 25 от 2001 г.) Отпуските на учащите се по този раздел се ползват във време, определено от работника или служителя в зависимост от организацията на учебния процес, след писмено уведомяване на работодателя най-малко 7 дни предварително.

с две думи няма право да ви откаже , стига да сте спазили и условието на чл.171а от КТ ,ако го направи можете да се обърнете към инспекцията по труда
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: ima li pravo rabotodatelja da ti otkaje 30-te dena plate

Мнениеот monteskio » 26 Май 2004, 19:39

Здравейте Сладурче,
Колежката Донна2 е права!
monteskio
Активен потребител
 
Мнения: 1632
Регистриран на: 04 Юли 2003, 12:51
Местоположение: Варна


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron