начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

imam li niakakvi prava i kak da si gi potyrsia

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


imam li niakakvi prava i kak da si gi potyrsia

Мнениеот Ели » 07 Яну 2004, 13:02

Здравейте и за много години !
Желая на всички много здраве, щастие и късмет !

Ще съм много благодарна , ако ми кажете какво мога да направя и какво да направя.
Ситуацията е следната:
Вече шести месец работя в една фирма. Дадох си трудовата книжка в края на изпитателния първи месец и същата оттогава е при "работодателя" ми. Още не съм подписала договор / все го отлагат за другат седмица/месец / и така още чакам да намерят врема да го "сътворят".
За тези шест месеца обаче нямам нито стаж, нито някакви осигуровки, нито нищо... единствено някаква заплата.
Така аз съм безработна. Не съм се регистрирала в Бюрото по труда, тъй като реално периода на напускане стар работодател и започването при "новия" съвпаднаха. Пропуснах срока за регистрация в Бюрото с право на обезщетения.
Вече си търся друга работа, защото нямам вече нерви ...
Чувствам се излъгана и изиграна.

Мога ли да направя нещо? Здравните сега аз трябва да си платя. Поне сега вече като наистина оставам без работа да взимам поне помощи и да си взема и детските - не става . Разведена майка на едно дете съм.

Благодаря Ви!
Ели
 

Re: imam li niakakvi prava i kak da si gi potyrsia

Мнениеот Гери » 07 Яну 2004, 13:05

:") Инспекция по труда има правомощията след сигнал да извърши проверка и да обяви съществува или не трудово правоотношение. Работодателя няма право да задържа трудовата Ви книжка...
Гери
 


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron