начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

социални дейности

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


социални дейности

Мнениеот Радина » 13 Дек 2003, 14:02

Социален работник съм.степен бакалавър.Завърших тази година.Кадето и да питам за работа ми казват че няма свободно място.В същото това време има хора на тези работни места без необходимата квалификация.Казват ми че били заварено положение,законът ги пазел 10години.Кажете ми как да си потърся правата?
Радина
 

Re: социални дейности

Мнениеот bgjurist » 19 Дек 2003, 18:03

Като си потърсите работа при друг работодател. Липсата на квалификация на заварените работници/служители НЕ Е основание за назначаването Ви.
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Re: социални дейности

Мнениеот desiva » 19 Дек 2003, 18:27

Да, но могат да уволняват заради това.
desiva
Младши потребител
 
Мнения: 72
Регистриран на: 27 Окт 2003, 17:57
Местоположение: София

Re: социални дейности

Мнениеот b+i+m » 20 Дек 2003, 02:34

desi a tova otkyde go znaesh :))))
b+i+m
 

Re: социални дейности

Мнениеот *** » 20 Дек 2003, 09:19

В закона за държавния служител, ако са такива, съответно в КТ няма такова нещо, че до 10 години немогат да бъдат уволнявани. Но не бива да очаквате, че ще уволнят някого за да назначат вас на неговото място, само защото имате по-добра квалификация. В българската администрация цари пълен пороизвол по отношение на назначаването. Практически регионалния или съответно териториалния директор назначава тили предлага за назначение този когото си иска.
***
 


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron