начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Чл. 70, ал. 5 /КТ

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Чл. 70, ал. 5 /КТ

Мнениеот berto » 27 Окт 2021, 21:41

Здравейте, колеги,

имам следния въпрос - ако едно лице е работило за работодателя Х на една длъжност с договор със срок на изпитване и е напуснало и след 2 години се връща при същия работодател, на същата длъжност, но в друго негово предприятие, какъв договор би следвало да сключат двете страни - окончателен по чл. 66 /КТ или със срок на изпитване по чл. 70, ал. 1 /КТ?
berto
Потребител
 
Мнения: 310
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32

Re: Чл. 70, ал. 5 /КТ

Мнениеот guest1 » 27 Окт 2021, 23:43

berto написа:Здравейте, колеги,
имам следния въпрос - ако едно лице е работило за работодателя Х на една длъжност с договор със срок на изпитване и е напуснало и след 2 години се връща при същия работодател, на същата длъжност, но в друго негово предприятие, какъв договор би следвало да сключат двете страни - окончателен по чл. 66 /КТ или със срок на изпитване по чл. 70, ал. 1 /КТ?

Здравейте!
Смятам, че текста на алинеята е подробен!
    1. За една и съща работа
    2. с един и същ работник или служител
    3. в едно и също предприятие
трудов договор със срок за изпитване може да се сключва само веднъж.

Във вашия случай - т. 3 липсва.

Затова отговора е - както се договорят страните!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1771
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Чл. 70, ал. 5 /КТ

Мнениеот berto » 31 Окт 2021, 20:56

Тоест, например, ако едно лице е касиер във Фантастико в квартал Х на град Пещера и след това напусне, и да кажем 3 години по-късно се върне като касиер, само че в друг квартал на същия град, то поради това следва да може да се сключи договор със срок на изпитване?
berto
Потребител
 
Мнения: 310
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32

Re: Чл. 70, ал. 5 /КТ

Мнениеот guest1 » 31 Окт 2021, 23:07

berto написа:Тоест, например, ако едно лице е касиер във Фантастико в квартал Х на град Пещера и след това напусне, и да кажем 3 години по-късно се върне като касиер, само че в друг квартал на същия град, то поради това следва да може да се сключи договор със срок на изпитване?

Правиш ли разлика, между „различни обекти/подразделения на едно и също предприятие“ и различни предприятия?
Трябва ли, щом „лице е било касиер във Фантастико“ - да започва във всяка друга верига, без изпитателен срок?
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1771
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Чл. 70, ал. 5 /КТ

Мнениеот berto » 01 Ное 2021, 11:32

Имам предвид, че се е върнал пак във "Фантастико", само че в друг квартал на същия град. И оттам въпросът ми за предприятието.
berto
Потребител
 
Мнения: 310
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32

Re: Чл. 70, ал. 5 /КТ

Мнениеот guest1 » 01 Ное 2021, 14:55

berto написа:Имам предвид, че се е върнал пак във "Фантастико", само че в друг квартал на същия град. И оттам въпросът ми за предприятието.

Е така де - „ВЪРНАЛ СЕ Е“! Работодателя - „Фантастико-Супермаркети“ ООД е същия. Работата е същата, но в друг обект.
Но ако ТД е сключен с друг работодател - няма пречка, да има изпитателен срок. Макар двете ЮЛ да са собственост на един и същ собственик.

Пп. Погледнете внимателно текста на ал. 1
Чл. 70. (1) Когато работата изисква да се провери годността на работника или служителя да я изпълнява, окончателното приемане на работа може да се предшествува от договор със срок за изпитване до 6 месеца. Такъв договор може да се сключи и когато работникът или служителят желае да провери дали работата е подходяща за него.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1771
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 76 госта


cron