начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Нощен труд при 12-часови смени

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Нощен труд при 12-часови смени

Мнениеот blackram » 18 Май 2019, 00:23

Здравейте, работя като охранител към частна фирма, на 12-часови нощни смени (от 20:00 до 8:00) като работният ми график по принцип е 2 нощи работя, 2 почивам. Да обаче постоянно ми се пишат допълнителни смени, и графика става 3 работни, 1 почивна, 3 работни... тоест, на седмица работя по шест 12-часови нощни смени и почивам само една. Нормално ли е това и ако реша да откажа допълнителните смени, имам ли това (законово) право? Има ли въобще някакво ограничение на часовете/дните които трябва да се работи при нощния труд? Четох в интернет, но навсякъде намирам само информация за пълна работна седмица и 7-часови нощни смени. Никъде не виждам за 12-часови смени, при график два на два.
blackram
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Май 2019, 23:57

Re: Нощен труд при 12-часови смени

Мнениеот fbr65 » 18 Май 2019, 07:03

fbr65
Потребител
 
Мнения: 221
Регистриран на: 14 Мар 2010, 19:44


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron