начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Извън работно време

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Извън работно време

Мнениеот kalipses » 20 Юли 2018, 12:21

Здравейте. Работя на смени. В длъжностната ми характеристика в задълженията ми е описано, че трябва да присъствам на екипни срещи, но много често те не са в моя смяна и аз трябва извън работно време да съм един вид на работа. Имам ли някакво право да откажа да присъствам при условие, че е описано в длъжностната ми характеристика, но е извън моето работно време. Нямам право на извънреден труд, понеже съм на намалено работно време (7 часа) понеже работа с психично болни. Отделно, че за да отида до работа и обратно ми отнема общо 2 часа, а транспортът - около 5 лв. Как мога да постъпя за да ги отрежа ( По принцип си подадох и молбата за напускане и май за това искат да се събираме, затова не ми пука, че мога да ги ядосам) :evil: :evil: :evil:
Не съм зла... само предпазлива
kalipses
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Яну 2017, 22:47

Re: Извън работно време

Мнениеот katerinakuch » 20 Юли 2018, 14:21

Не сте длъжна в извънработно време да сте на работа. Можете да откажете да присъствате на срещи, на които не желаете да присъствате, освен ако не Ви се плати достатъчно добре, за да се съгласите да направите компромис с времето си.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Извън работно време

Мнениеот doc03 » 20 Юли 2018, 21:16

Не е съвсем вярно.
Екипните срещи може да се водят "безплатно обучение", и тогава контрата е в работника, още повече ако е подписал длъжностна характеристика, и ако в нея те са задължителни.
Мислете ги тези неща преди да започнете работа!
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Извън работно време

Мнениеот tarantula6 » 22 Юли 2018, 22:27

kalipses написа:Здравейте. Работя на смени. В длъжностната ми характеристика в задълженията ми е описано, че трябва да присъствам на екипни срещи, но много често те не са в моя смяна и аз трябва извън работно време да съм един вид на работа. Имам ли някакво право да откажа да присъствам при условие, че е описано в длъжностната ми характеристика, но е извън моето работно време. Нямам право на извънреден труд, понеже съм на намалено работно време (7 часа) понеже работа с психично болни. Отделно, че за да отида до работа и обратно ми отнема общо 2 часа, а транспортът - около 5 лв. Как мога да постъпя за да ги отрежа ( По принцип си подадох и молбата за напускане и май за това искат да се събираме, затова не ми пука, че мога да ги ядосам) :evil: :evil: :evil:

По принцип трябва да имате правилник, в който изрично да е посочено кога се провеждат тези срещи. Напр. на всяко 1-во число от месеца и т.н. Ако няма конкретна дата за провеждане, то спокойно може да ги разкараш.
tarantula6
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Юли 2018, 22:26


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron