начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Напускане по чл. 326 във връзака с чл. 220 и инвентаризация

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Напускане по чл. 326 във връзака с чл. 220 и инвентаризация

Мнениеот bvlgari » 23 Окт 2017, 21:35

Подавам заявление за напускане на 11.10.2017 г. на основание чл. 326, ал. 1 от КТ вр. чл. 220, ал. 1 от КТ, че прекратявам трудовия си договор, считано от 18.10.2017 г. срещу обезщетение в размер на брутното ми трудово възнаграждение за неспазения срок на предизвестието, което в трудовия договор е 1 мес. Тъй като съм МОЛ, на 12.10. е издадена заповед за цялостна инвентаризация на 16 и 17.10.2017 г. На 18.10. получавам заповед за прекратяване на ТД., считано от 20.10.2017 г. След известно време, на същата дата /18.10./ получавам заповед за отмяна на предходната заповед за прекратяване на ТД до окнчателното приключване на предаването на ДМА и още една заповед за удължаване срока на инвентаризацията до окончателното ѝ приключване /без фиксирана дата/.
Въпросите ми са няколко:
В сила ли е все още заявлението ми за напускане?
Ако договорът ми бъде прекратен преди изтичане на едномесечния срок за предизвестие, дължа ли някакво обезщетение? /имам в предвид, че предлагам обезщетение, ако договорът ми се прекрати на 18. След като това условие не е спазено, смятам, че предложението ми вече не е в сила. Така ли е?/
По кой член да настоявам да ми бъде прекратен договора?
Как тълкувате ситуацията?
Благодаря!
bvlgari
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 22 Апр 2015, 11:28

Re: Напускане по чл. 326 във връзака с чл. 220 и инвентариза

Мнениеот svettoslav » 24 Окт 2017, 14:04

bvlgari написа:Подавам заявление за напускане на 11.10.2017 г. на основание чл. 326, ал. 1 от КТ вр. чл. 220, ал. 1 от КТ, че прекратявам трудовия си договор, считано от 18.10.2017 г. срещу обезщетение в размер на брутното ми трудово възнаграждение за неспазения срок на предизвестието, което в трудовия договор е 1 мес. Тъй като съм МОЛ, на 12.10. е издадена заповед за цялостна инвентаризация на 16 и 17.10.2017 г. На 18.10. получавам заповед за прекратяване на ТД., считано от 20.10.2017 г. След известно време, на същата дата /18.10./ получавам заповед за отмяна на предходната заповед за прекратяване на ТД до окнчателното приключване на предаването на ДМА и още една заповед за удължаване срока на инвентаризацията до окончателното ѝ приключване /без фиксирана дата/.
Въпросите ми са няколко:
В сила ли е все още заявлението ми за напускане?
Ако договорът ми бъде прекратен преди изтичане на едномесечния срок за предизвестие, дължа ли някакво обезщетение? /имам в предвид, че предлагам обезщетение, ако договорът ми се прекрати на 18. След като това условие не е спазено, смятам, че предложението ми вече не е в сила. Така ли е?/
По кой член да настоявам да ми бъде прекратен договора?
Как тълкувате ситуацията?
Благодаря!



Трудовия ви договор е прекратен вече. Той се прекратява с получаването на предизвестието, а не със заповед на работодателя. Може да си издават всеки ден по две -три. И да си ги отменят. Заповедта има констативен характер тук. Но е документ, който практиката е наложила,вкл. и в подобни хипотези. Тъй като все пак и вие трябва да имате нещо "черно на бяло".Иди обяснявай на институции, че нямаш заповед. .....
В действителност трудовата книжка е официалния документ за тези неща, но това е друга тема.


Що се отнася до отношенията ви извън тази правна ситуация, то те все пак могат да бъдат уредени всякак. Стига да има съгласие. Това предизвестие както го има, така може и да го няма в един момент.

Относно предложеното обезщетение от вас, то ако си работите целия месец, нищо не дължите.
Инвентаризацията и разни заповеди за периоди нямат никаква връзка с момента на прекратяване на правоотношението ви.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Напускане по чл. 326 във връзака с чл. 220 и инвентариза

Мнениеот bvlgari » 25 Окт 2017, 12:27

Благодаря за отговора! Трудовият ми договр е прекратен на 24.10.2017 г. на основание чл. 326, ал. 1, т. е. тази дата и това основание са записани в трудовата ми книжка.
В заповедта за прекратяване пише, че дължа обезщетение от 25.10. до 09.11.2017 г. Дължа ли го в действителност това обезщетение?
bvlgari
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 22 Апр 2015, 11:28

Re: Напускане по чл. 326 във връзака с чл. 220 и инвентариза

Мнениеот svettoslav » 25 Окт 2017, 14:39

bvlgari написа:Дължа ли го в действителност това обезщетение?

:lol:

То ще стане ясно, като дойде заплатено време. Ще се уравнят нещата .
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Напускане по чл. 326 във връзака с чл. 220 и инвентариза

Мнениеот bvlgari » 25 Окт 2017, 16:42

Аз не дадох съгласието си сумата да се удържи от заплтата, казах, че ще я внес на каса.
bvlgari
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 22 Апр 2015, 11:28


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron