начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна отг

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна

Мнениеот селянин » 28 Фев 2005, 02:53

Kemi, много добро и много човечно мнение! Само че кажи от къде се взимат тези 60 лв за пенсии. и не могат ли да станат те 20 лв. при един хаос, както в Индия. Природен закон е че получаваме не това от което се нуждаем, а това което произвеждаме. А за да произвеждаме, трябва да пазим интереса на производителите с правила и закони. Защо, точно тоя да гледа кабелна без пари - че е по-хитър или по-крадлив ли. Ами ако всеки не плати, коя е тази кабелна дето ще произвежда за неплащащи че пенсиите им били по 60лв. Аз съм сигурен също, че тоя не е с пенсия 60лв ами си покрадва и от други места, защото който си покрадва от едно място си покрадва и от друдаде. Това си е психика.
селянин
 

Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна отг

Мнениеот the_razors_edge » 19 Яну 2011, 22:31

здравейте.От няколко години съм вързан към един оператор с кабелна телевизия.Преди един месец прекратих договора си с тях и ги извиках да спрат кабела.Когато дойде човека спря кабела и затвори кутията.След като си тругна аз отворих котията и се вързах обратно.Въпросът ми е дали могат да разберат, че сам се вързал пак и какво могатда направят, когато разберат.Освен разбира се, че ще изклучат кабела отново.
the_razors_edge
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Яну 2011, 22:23

Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна отг

Мнениеот rts » 20 Яну 2011, 19:43

Не защитавам авантаджиите, но ако човекът не е дал съгласието си кабелът да минава през неговата тераса, какво ли ще се случи, ако той просто го клъцне ? :lol:
rts
Активен потребител
 
Мнения: 1407
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:02

Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна

Мнениеот tekotien » 18 Ное 2021, 16:05

Относно темата да се включа и аз ,

Един колега бе предложил , човека да предложи на съседа си да си делят таксата , първо надали след като се е включил на аванта ще се съгласи иначе полза няма да има ! другото което ако ти кажеш на съседа си че би го издал на кабелния оператор това не се ли брои за изнудване , а то не е ли наказуемо от закона?!

Най добре извикай кабелният ти оператор да провери дали е легално включен или не, да не се окаже че има документи за абонамент и после да се гледате на криво !

но другото което мога да кажа хубаво е че си плащаш на оператора ( друг е въпроса колко от програмите които ти предлага са легални с права ) ,и все пак не е редно след като едните си плащат другите да гледат по другия начин....

човека може и да е богат но да не иска да плаща , за да не му свършат парите !

Аз лично от както си направих сам моя локална сателитна тв , с няколко антени имам толкова канали че не ми трябва да се абонирам за кабелни оператори, а на моменти и дори почти не гледам !


но последно пак да кажа извикай кабелния оператор да види легален е или нелегален съседа ти , но щом при теб качеството не се е влошило по скоро да е легален, и не би трябвало да говориш с него на тоя въпрос защото ако дойдат техниците по сигнал за пиратски абонати той ще се сети че ти си го издал ....
tekotien
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Ное 2021, 15:58

Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна

Мнениеот guest1 » 18 Ное 2021, 17:50

tekotien написа:Относно темата да се включа и аз ...

Баси реакцията???

Последен пост - Мнение от rts » 20 Яну 2011 06:43 pm
Последваща реакция - Мнение от tekotien » 18 Ное 2021 03:05 pm


Само 10 години и 10 месеца!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна

Мнениеот tekotien » 19 Ное 2021, 00:26

Извинявай , може прекалено късно да съм отговорил. но такива теми са актуални и сега не мислиш ли?

или вече не съществъват кабелни тв и нелегално включени пирати ?
tekotien
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Ное 2021, 15:58

Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна

Мнениеот guest1 » 19 Ное 2021, 00:37

tekotien написа:Извинявай , може прекалено късно да съм отговорил. но такива теми са актуални и сега не мислиш ли?
или вече не съществъват кабелни тв и нелегално включени пирати ?

Не знам - има ли ги още?
И защо ми се мотае из главата принципа, че ... „право на иск има само заинтересованата страна, чиято воля е опорочена“?
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Нерагламентирано включване към кабелна тв. - наказателна

Мнениеот todorst » 25 Ное 2021, 21:05

добре се упражнявате- кабелна телевизия. това чудо вече го няма. сега излъчването е чрез сателит и съответно различни екстри -пакети :стандартен, стандартен плюс, и т.н. Все още се прокарват кабели за интернет. Кабелът влиза в сградата, пълзи по стълбища и накрая влиза в съответния апартамент. На практика ползвателя на кабела ползва и общи части и то без да плаща. На практика кабеларките са недосегаеми и си правят каквото искат. Имаме случай когато кабела тръгна от мазето на блока/входа ,пробиха в ъглите дупки в бет.плоча и така го изтеглиха до 6 етаж и после в апартамента. Съседът се оправдава, че това не зависи от него. Да се жали, който иска на кабеларката.
И накрая инкриминирано е "кражба " на ток, вода, парно. Не съм видял за кабеларките !
Сега при санирането ,дано се усетят и се предвидятскрити линии за подобни екстри! НАДАЛИ !
todorst
Потребител
 
Мнения: 622
Регистриран на: 24 Яну 2006, 10:09

Предишна

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


cron