начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Законен ли е секс с непълнолетна?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот nikodim77 » 05 Юли 2022, 23:35

Да, guest1 и jhoro е един и същ нахалник и трол. Той си смени никнейма в интересен момент когато реших да го разтърся в съда за публично-нанесена ми обида и Мели трябваше да ми е проц. представител. Тогава той се покри – изчезна, но след около две-три седмици се появи под новия никнейм - guest1. Естествено бе разкрит на третия ден имено заради тъпизмите си и държането. В последствие отново ме обиди и… на там за сега е без значение, той ще усетеи „дебелия”. Вече много прекали.
Да, Мели, която е действащ адвокат е много добър юрист. А характер? Всеки от нас си има такъв. Едни го приемат, други не. Ти обърна ли се към нея директно (лично) за помощ? Има и друго, и тя не понася като мен простотиите и троленето, а както ти посочих, и ти в дадени моменти доближаваше тази позоция. Отново моля, да не ме разбираш погрешно и да се обиждаш. Разбираш ли къде е „ключето”?: най елементарно, за което и аз и други сме му намеквали на недоучилия трол, да спре да дава „компетентни” мнения с вид, че са дадени от професионалист, особено когато чете повърхностно нещата и не може да ги навърже, Е да де, вярно, че той самият не осъзнава, че не може да ги навърже и пише ли пише глупости. Да спре да пише след обосновани мнения, видно дадени от реален юрист, а още повече да ги "поправя" с тон на учител и всезнаещ. Най фрапантно е, че получава и благодарности от някои излъгани питащи. И ако се случи та никой от малко по-доучилите не се намери да поправи стореното, то той ще вкара в огромна беля някого. И не го осъзнава т****арът арогантен. Все едно в медицински форум (добре, че поне аз не знам да има такъв), да се оплачеш от болки в пръстите след усилена работа, и някой трол с вид на корифей в медицинските науки да те посъветва да си ампутираш ръката… Абе няма място тук това никакво човече!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот ilian_todorov » 06 Юли 2022, 00:32

nikodim77 написа:Да, guest1 и jhoro е един и същ нахалник и трол. Той си смени никнейма в интересен момент когато реших да го разтърся в съда за публично-нанесена ми обида и Мели трябваше да ми е проц. представител. Тогава той се покри – изчезна, но след около две-три седмици се появи под новия никнейм - guest1. Естествено бе разкрит на третия ден имено заради тъпизмите си и държането. В последствие отново ме обиди и… на там за сега е без значение, той ще усетеи „дебелия”. Вече много прекали.
Да, Мели, която е действащ адвокат е много добър юрист. А характер? Всеки от нас си има такъв. Едни го приемат, други не. Ти обърна ли се към нея директно (лично) за помощ? Има и друго, и тя не понася като мен простотиите и троленето, а както ти посочих, и ти в дадени моменти доближаваше тази позоция. Отново моля, да не ме разбираш погрешно и да се обиждаш. Разбираш ли къде е „ключето”?: най елементарно, за което и аз и други сме му намеквали на недоучилия трол, да спре да дава „компетентни” мнения с вид, че са дадени от професионалист, особено когато чете повърхностно нещата и не може да ги навърже, Е да де, вярно, че той самият не осъзнава, че не може да ги навърже и пише ли пише глупости. Да спре да пише след обосновани мнения, видно дадени от реален юрист, а още повече да ги "поправя" с тон на учител и всезнаещ. Най фрапантно е, че получава и благодарности от някои излъгани питащи. И ако се случи та никой от малко по-доучилите не се намери да поправи стореното, то той ще вкара в огромна беля някого. И не го осъзнава т****арът арогантен. Все едно в медицински форум (добре, че поне аз не знам да има такъв), да се оплачеш от болки в пръстите след усилена работа, и някой трол с вид на корифей в медицинските науки да те посъветва да си ампутираш ръката… Абе няма място тук това никакво човече!

Добре, Жоро или guest1 се държи неприлично и пише глупости. Вие защо се дразните от това негово поведение? :?: Така той се излага, а вие нищо не печелите като му уйдисвате на акъла. Когато заблуди някой, поправяйте го, а заблуденият сам да си носи отговорност. Тук е форум и никой за нищо не ти е длъжен. Може да бъдеш заблуден дори и от адвокат като си направиш консултация. Чувал съм и съм чел различни мнения по еднакви казуси, а най-честия отговор който съм получавал на трудни въпроси е не знам, в момента не мога да ти отговоря. :idea:
Лично не, не я познавам Мейли или Мели. Преди много време я попитах във форума за един мой казус за един имот, чийто собственик беше спечелил дело и си беше върнал земята под построения там блок, дали може да има претенции към собствениците на блока. Това ми беше една от първите теми, да не кажа първата. Не пожела да ме консултира. :idea: За казуса на брат ми също отказа. :idea: Не е длъжна, не се сърдя, но виждам, че на други хора помага. Явно не сме й симпатични.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот ilian_todorov » 06 Юли 2022, 00:43

guest1 написа:
ilian_todorov написа:Защо така грубо към "колегата" guest1? :?: Не съм наясно, може би имаш основание, но не сме тук за да се караме. :idea: Ако можем да си бъдем полезни, чудесно, ако не здраве да е. :idea:

Уважаеми ilian_todorov - не се впечатлявайте от комплексарски изблици!
Объщам се така, защото това е форумното Ви име. Нито знам дали личното Ви име е „Илиан“, нито пък сме „яли и пили заедно“, че да си позволя фамилиарничене от сорта на обръщението „Илиане“.

Колкото до ученето - дали само семестриално, дали с диплома или с диплома, опит и позиция - некадърника си е такъв. Днес един намахан адвокат на висок пост ми се отваряше. Обаче - моята питка е опечена, а той остана на изчакване.

Наричай ме както ти е удобно. :idea: И ако може на "ти".
Аз съм противник на разправиите. Няма ли начин да се разберете с Никодим и да престанат дразгите между вас? Не вземам страна. От разправиите файда няма. :idea: Те предизвикват само негативни емоции. Виж на бъзиците и закачките съм фен. :D

Ако беше Мели тук, сега сигурно щеше да напише, че се вживявам в роля на медиатор. :D
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот nikodim77 » 06 Юли 2022, 04:09

Така, докато съм пишел предходния си пост л***ото пак е умирисало навсякъде. Не съм прочел написаното преди да постна моето.

Илиане, не ме карай да се чувствам неудобно с това „Ви”! Някъде назад във времето, а ако не се лъжа и на Л.С. минахме на „Ти”. В началото не се дразнех, поправях го, доста често отминавах глупавите му коментари, но виждам, че нещата не вървят в добра посока. А той става все по-нагъл, самонадеян и арогантен. Много, много време ще ти отнеме, но ако се „разходиш” из темите, в които е списвал ще изпаднеш в транс…
Да, наясно съм, че и с моето поведение също се излагам, дори друг участник ми го посочи в прав текст, но той не познава "това нещо”. Не мога да споделя тезата ти, изразена в следното:
Така той се излага, а вие нищо не печелите като му уйдисвате на акъла. Когато заблуди някой, поправяйте го, а заблуденият сам да си носи отговорност. Тук е форум и никой за нищо не ти е длъжен.
Поправях го, но той опитваше да спори и да налага мнения, нямащи връзка с реалността. Имено, че не му уйдисвам на това що той няма, а ти наричаш акъл. Но категорично не е правилно това, което посочваш, че щом е форум и никой за нищо не ти е длъжен!
Да, както между теб и Мели, тя не ти е била длъжна, игнорирала те е. Но както вече казах, този форум се отличава по един или друг почин от всеки друг форум. Той е тясно специализиран и с правна насоченост. Аако дадеш съвет на някого с привидността, че този съвет изхожда от компетентен и познаващ материята участник, ти носиш отговорност и заставаш със своето име и лице, но това би се случило когато е фейс то фейс, както казват. Докато тук във форума където всеки е с някакъв никнейм как ще понесе отговорността за това, че ти е объркал живота?! Не ме питай какво и как ми костваше да го открия, но без да намесвам тази платформа и нейния екип. Добре Илиане, само за миг си представи, че за това, за което си искал съдействие от Мели си бил попаднал на трола?!? Помисли си (представи), че си взел за чиста монетоа неговите съвети и сега твоят брат е осъден с по-тежко наказание и по-големи – лоши последствия…? Или пък си изгубил имот! Е, представи ли си го? А подобните случаи тук, които този н****ник допуска са стотици! Не десетки, а стотици!!!
Една дама от негово бивше обкръжение на неговата възраст ми намекна, че бил и лицемер, което подминах, защото не ме интересува, кой какъв е, но днес и това доказа.
Написа, че не сте яли и пили заедно, че да си позволява фамилиарничене. А с колко участници го прави, просто не е истина! Сигурно е ял и пил и с ivanov_p, когото нарича „Пейчо” и го кастри и му опонира…
В последния си пост има наглостта да ме нарича некадърник…?! Той некадърникът, нарича мен – накадърник, който множество пъти съм му трил о*раното. Има и наглостта да се хвали как „спечелил” в перекания с адвокат на висок пост, - ембицил!
Е, вярвам, че горното дава отговор и на: „Няма ли начин да се разберете с Никодим и да престанат дразгите между вас?” Не, не само, но преди време бях пред дилемата дали и аз да се махна или да му стана сянка и да го разобличавам във всеки негов пост – предпочетох второто. Не са дрязги само между нас! Просто повечето кадърни съфорумци, които имаха дрязги с него или не понасяха неговия паразитизъм, си тръгнаха от тук, това е реалната действителност.
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот guest1 » 06 Юли 2022, 07:12

ilian_todorov написа:Наричай ме както ти е удобно. :idea: И ако може на "ти".
Аз съм противник на разправиите. Няма ли начин да се разберете с Никодим и да престанат дразгите между вас? Не вземам страна. От разправиите файда няма. :idea: Те предизвикват само негативни емоции. Виж на бъзиците и закачките съм фен. :D

Ако беше Мели тук, сега сигурно щеше да напише, че се вживявам в роля на медиатор. :D

Не знам - кой какво ще каже, нямам и желание да гадая. Но в този пост намирам много позитивизъм и желание за диалог.
За обръщенията - запомнил съм една реплика, от стар военен филм. Двама пленени французи - обикновен войник и офицер, потомствен аристократ - си говорят в плен:
„- Защо не ми говориш на ти?
- Господине, аз към майка ми не съм се обръщал „ на ти”!”

Другото - за явторитета, на база завършено образование и професионална реализация.
В едно съдебно дирене, участват една камара юристи. Адвокат на ищеца, адвокат на ответника, самият съд (един или няколко), а понякога - и наблюдаващ прокурор. И въпреки тогите и дипломите - понякога има толкова откровени простотии, че нямам думи.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1794
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Законен ли е секс с непълнолетна?

Мнениеот ilian_todorov » 06 Юли 2022, 11:30

nikodim77 написа:Така, докато съм пишел предходния си пост л***ото пак е умирисало навсякъде. Не съм прочел написаното преди да постна моето.

Илиане, не ме карай да се чувствам неудобно с това „Ви”! Някъде назад във времето, а ако не се лъжа и на Л.С. минахме на „Ти”. В началото не се дразнех, поправях го, доста често отминавах глупавите му коментари, но виждам, че нещата не вървят в добра посока. А той става все по-нагъл, самонадеян и арогантен. Много, много време ще ти отнеме, но ако се „разходиш” из темите, в които е списвал ще изпаднеш в транс…
Да, наясно съм, че и с моето поведение също се излагам, дори друг участник ми го посочи в прав текст, но той не познава "това нещо”. Не мога да споделя тезата ти, изразена в следното:
Така той се излага, а вие нищо не печелите като му уйдисвате на акъла. Когато заблуди някой, поправяйте го, а заблуденият сам да си носи отговорност. Тук е форум и никой за нищо не ти е длъжен.
Поправях го, но той опитваше да спори и да налага мнения, нямащи връзка с реалността. Имено, че не му уйдисвам на това що той няма, а ти наричаш акъл. Но категорично не е правилно това, което посочваш, че щом е форум и никой за нищо не ти е длъжен!
Да, както между теб и Мели, тя не ти е била длъжна, игнорирала те е. Но както вече казах, този форум се отличава по един или друг почин от всеки друг форум. Той е тясно специализиран и с правна насоченост. Аако дадеш съвет на някого с привидността, че този съвет изхожда от компетентен и познаващ материята участник, ти носиш отговорност и заставаш със своето име и лице, но това би се случило когато е фейс то фейс, както казват. Докато тук във форума където всеки е с някакъв никнейм как ще понесе отговорността за това, че ти е объркал живота?! Не ме питай какво и как ми костваше да го открия, но без да намесвам тази платформа и нейния екип. Добре Илиане, само за миг си представи, че за това, за което си искал съдействие от Мели си бил попаднал на трола?!? Помисли си (представи), че си взел за чиста монетоа неговите съвети и сега твоят брат е осъден с по-тежко наказание и по-големи – лоши последствия…? Или пък си изгубил имот! Е, представи ли си го? А подобните случаи тук, които този н****ник допуска са стотици! Не десетки, а стотици!!!
Една дама от негово бивше обкръжение на неговата възраст ми намекна, че бил и лицемер, което подминах, защото не ме интересува, кой какъв е, но днес и това доказа.
Написа, че не сте яли и пили заедно, че да си позволява фамилиарничене. А с колко участници го прави, просто не е истина! Сигурно е ял и пил и с ivanov_p, когото нарича „Пейчо” и го кастри и му опонира…
В последния си пост има наглостта да ме нарича некадърник…?! Той некадърникът, нарича мен – накадърник, който множество пъти съм му трил о*раното. Има и наглостта да се хвали как „спечелил” в перекания с адвокат на висок пост, - ембицил!
Е, вярвам, че горното дава отговор и на: „Няма ли начин да се разберете с Никодим и да престанат дразгите между вас?” Не, не само, но преди време бях пред дилемата дали и аз да се махна или да му стана сянка и да го разобличавам във всеки негов пост – предпочетох второто. Не са дрязги само между нас! Просто повечето кадърни съфорумци, които имаха дрязги с него или не понасяха неговия паразитизъм, си тръгнаха от тук, това е реалната действителност.

На твое място, ако видя, че е заблудил някого, ще го поправя, без да влизам в разправии, а само ще посоча защо моята теза е вярна. Той може да не се съгласи с мене, но това не е основание да се караме. :idea:
Когато питам нещо тук и ми е важно, а не само за обща култура, аз го проверявам и не разчитам само за форума. Примерно в тази тема някой е написал, сексът не само с непълнолетна, а и дори с малолетна е законен, ако се разбереш с баща й. Последното разбира се е невярно. :idea: Ако не го знам това, съм длъжен да го проверя от друг източник, преди да го направя. :idea: Не ми е виновен този, който ме е заблудил. :idea: Оставям настрана факта, че такъв секс е и неморален. :idea:
Брат ми преди много години се занимаваше с лихварство. Не е излъгал никой, но попадна под ударите на чл. 252 (2)от НК. Осъдиха го условно. Преди да започне тази дейност се посъветва с адвоката си. Имам ли право да се занимавам с тази дейност като физическо лице? Имаш разбира се, му отговорил той, това е разрешено от ЗЗД. Брат ми направил 60-70 сделки и получил от лихви и неустойки над 250 000 лева. Последвало обвинение по чл.252, ал. 2 от НК. Адвокатът който го е съветвал и е получавал хонорари от сделките не понесе никаква отговорност. Вярно казал му, ще се явя в съда и ще кажа, че съм те заблудил, за да те оправдаят. Не се наложи, брат ми сключи споразумение... Винаги може да бъдеш заблуден, ако не провериш информацията. :idea:
С мен случаят беше подобен. Адвокатка ме консултира, че нямало разлика дали ще получа имота чрез дарение или чрез продажба. После брах ядове 12 години. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Предишна

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron