начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Отлагане на изпълнение - каква е процедурата ?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Отлагане на изпълнение - каква е процедурата ?

Мнениеот bestman » 01 Апр 2022, 18:08

Здравейте !

Каква е процедурата за отлагане изпълнение на наказание ?
Прочетох, че може да се пусне жалба до районен прокурор, който да разпореди срок до 6 месеца, ако искането е за отлагане по здравословни причини.

След консултация с адвокат, същия заяви, че процедурата е документална и че прокурора ще изиска справка от квартален полицай, който да събере сведения.

Не съм наясно обаче, кой ще извършва преглед на лицето и къде ?
Смисъл, при искане да отлагане ще бъде ли извършван преглед от доктор към затвора или чисто документално ще се взима решение ?

Лицето все още не е приведено за изпълнение на присъдата, ако това има значение.
bestman
Потребител
 
Мнения: 203
Регистриран на: 16 Сеп 2012, 16:01

Re: Отлагане на изпълнение - каква е процедурата ?

Мнениеот un_carcerata » 04 Апр 2022, 21:12

Здравей,не знам каква е продцедурата за отлагане но внимавай че влизането в сила на присъдата и изпълнението и става без предупреждение и в пълно неведение кога къде и тн.
Ще ти дам пример с моята присъда.Осъдиха ме 2018г на лишаване от свобода за 2 години.На делото,правя споразумение и всичко е точно,чете се присъдата и там се казва <влиза в сила незабавно<.На въпроса ми към съдията кога да очаквам да ме вземат от ГДО за ме закарат в затвора,каза не знам моето момче обърни се към прокурора.Питам прокурора ,кога? И той не знае,да се обърна към ГДО.Свързах се с ГДО и от там ми казаха ...А като ти дойдат документите при нас тогава.Можело от седмица до няколко месеца да отнеме!!!Питам аз кво да правя няколко месеца?Да стоя и да чакам вкъщи да ме вземете ли?Ако съм излязъл и ме няма кво правим? Ами пускаме те за издирване!!!След този разговор отивам при адвоката си,обяснявам и моля за съдействие защото знам че има позции на всякъде.Той звъни пред мен на спикер на някъв началник в ГДО.Разговора е следния.
-Ало един мой клиент вече осъден иска да влиза да си излежи присъдата и пита дали може да знае кога ще го вземете?
-Дай му имената
- ...... ...... ......
-Ама нямаме докумети за такъв
-А може ли да си запишеш имената ,и като дойдат документите да ме препупредиш два дни по рано за да му кажа да знае?
-Няма проблем,ще ти кажа,ама ще е след празниците със сигурност! * Беше 10 Декември*

Стоя си спокоен аз,казах на семейството си че ще изкараме Коледа и н.г, заедно и вероятно началото на Януари ще е. На 17 Декември пред вкъщи спря джип с буркан и две момчета от ГДО,викат дошли сме да те караме в централният.Добре че бяха готини и им направих по кафе за да си събера багажа и после ми направиха услуга да спрем в хипера да напазарувам. Коледа и нг в централният,неможах и довиждане да си взема със семейството защото беше работен ден и бяха на работа.Просто да си имаш едно на ум
un_carcerata
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 30 Окт 2017, 14:22


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron