начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Чл. 325 "в" от НК

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Чл. 325 "в" от НК

Мнениеот nora12345 » 20 Яну 2022, 13:38

Здравейте,
Преди време бях писала тема за инцидент с куче от което пострадах поради това, че същото беше пуснато на свобода, без намордник и повод.
Подадох жалба в полицията. Но районния ми каза, че ще я прекратят, тъй като въпросното куче заради което пострадах със средна телесна повреда, е нямало пряк контакт с мен. Т.е не ме е хапало.
Въпроса ми е: Съгласно чл. 325 "в" от НК, следва ли въпросното голямо куче от рода на Кане Корсо или нещо подобно, да има пряк контакт с мен или с моето куче което е чихупинчер, за да се повдигнат обвинения срещу собствениците на голямото куче, за това че, същите не са положили достатъчно грижи за домашния и любимец, а с това са застрашили живота и здравето на околните хора и животни? Резултата от което е средна телесна повреда.????
nora12345
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 08 Май 2021, 14:25

Re: Чл. 325 "в" от НК

Мнениеот dimist » 20 Яну 2022, 14:05

"Който не положи достатъчно грижи за гръбначно животно, което се намира под негов надзор, в резултат на което то причини средна или тежка телесна повреда на човек, се наказва с лишаване от свобода до три години или с пробация и с глоба до пет хиляди лева."
Текста е ясен, следва телесната повреда да е причинена именно от животното. Не е задължително да е именно ухапване, може да е от това, че кучето Ви е съборило, при което сте получили увреждането. Имаше практика, наистина по гражданско дело, за блъснат от едро животно - крава или бик, и съдът е присъдил обезщетение за болките и страданията от счупванията, както и за загуба на работоспособност.
dimist
Потребител
 
Мнения: 625
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58

Re: Чл. 325 "в" от НК

Мнениеот nikodim77 » 21 Яну 2022, 00:45

По лесно ще Ви е да осъдите общината заради непочистените листа от листопада, който съчетан с мократа настилка е образувал хлъзгавия терен, отколкото да осъдите някого по 325в от НК., и то по изложените обстоятелства...
Извинете ме, но май се занимавате с глупости…?!?
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Чл. 325 "в" от НК

Мнениеот raniia » 23 Яну 2022, 20:29

Ако не сте сигнализирали 112 за инцидента, сега няма как да докажете, че такъв е имало.
Осъдила съм общината си по ЗЗД във връзка с улично куче, така че, ако имате надлежно събрани доказателства за инцидента и последствията от него, не се колебайте.
raniia
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Авг 2019, 17:44


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron