начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Дефиниция на текст от електронна проверка на преписка

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Дефиниция на текст от електронна проверка на преписка

Мнениеот user1038 » 08 Сеп 2021, 11:49

Здравейте! Преди известно време подадох жалба в полицията за откадната вещ. По надлежен ред е стигнала до прокуратурата. При проверка днес в електронния портал на прокуратурата получих следната информация:

Преписката е за решаване при прокурор.
Дата на разпределяне на преписката: 29-09-2021


Първият ми въпрос е какво означава в частност " Дата на разпределяне на преписката", защото ми звучи двусмислено и защо е с бъдеща дата?

Вторият ми въпрос е кога мога и в какви срокове да очаквам становище от прокуратурата при така спусната информация в портала?

Благодаря предварително!
user1038
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Сеп 2021, 11:33

Re: Дефиниция на текст от електронна проверка на преписка

Мнениеот guest1 » 08 Сеп 2021, 12:25

Здравейте!
От практическа - не юридическа страна, цитирания текст ми звучи като график на задачите.
Вашата преписка е сложена "на опашката" за едно с останалите. На датата 29-09-2021 ще бъде разгледана и разпределена на конкретен прокурор.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1801
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Дефиниция на текст от електронна проверка на преписка

Мнениеот user1038 » 09 Сеп 2021, 20:26

guest1 написа:Здравейте!
От практическа - не юридическа страна, цитирания текст ми звучи като график на задачите.
Вашата преписка е сложена "на опашката" за едно с останалите. На датата 29-09-2021 ще бъде разгледана и разпределена на конкретен прокурор.


Единият вариант по който го тълкувам и аз е същият. Обаче имайки предвид, че жалбата ми е подадена преди 7 месеца, би трябвало( по мое предположение) да е разгледана от прокурор, т.е. трябва да е разпределена.
user1038
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Сеп 2021, 11:33


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron