начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Дефиниция на текст от електронна проверка на преписка

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Дефиниция на текст от електронна проверка на преписка

Мнениеот user1038 » 08 Сеп 2021, 11:49

Здравейте! Преди известно време подадох жалба в полицията за откадната вещ. По надлежен ред е стигнала до прокуратурата. При проверка днес в електронния портал на прокуратурата получих следната информация:

Преписката е за решаване при прокурор.
Дата на разпределяне на преписката: 29-09-2021


Първият ми въпрос е какво означава в частност " Дата на разпределяне на преписката", защото ми звучи двусмислено и защо е с бъдеща дата?

Вторият ми въпрос е кога мога и в какви срокове да очаквам становище от прокуратурата при така спусната информация в портала?

Благодаря предварително!
user1038
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Сеп 2021, 11:33

Re: Дефиниция на текст от електронна проверка на преписка

Мнениеот guest1 » 08 Сеп 2021, 12:25

Здравейте!
От практическа - не юридическа страна, цитирания текст ми звучи като график на задачите.
Вашата преписка е сложена "на опашката" за едно с останалите. На датата 29-09-2021 ще бъде разгледана и разпределена на конкретен прокурор.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1794
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Дефиниция на текст от електронна проверка на преписка

Мнениеот user1038 » 09 Сеп 2021, 20:26

guest1 написа:Здравейте!
От практическа - не юридическа страна, цитирания текст ми звучи като график на задачите.
Вашата преписка е сложена "на опашката" за едно с останалите. На датата 29-09-2021 ще бъде разгледана и разпределена на конкретен прокурор.


Единият вариант по който го тълкувам и аз е същият. Обаче имайки предвид, че жалбата ми е подадена преди 7 месеца, би трябвало( по мое предположение) да е разгледана от прокурор, т.е. трябва да е разпределена.
user1038
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Сеп 2021, 11:33


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта


cron