начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Телефонен терор

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Телефонен терор

Мнениеот kaloyaniliev91 » 31 Авг 2021, 23:01

От няколко дни не спирам да получавам обаждания от скрит номер. Колкото и пъти да вдигна, лицето което ми звъни, не говори нищо. Когато не вдигна, звъни отново и отново и отново... Звънях на оператор да ги попитам дали мога да го блокирам по някакъв начин обаче ми отговориха, че не мога и че те също няма как да помогнат и ми казаха, че единственият вариант е да подам жалба в полицията. Това мисля и да направя утре.
Въпросът ми е обаче след като подам жалба и надявам се открият лицето, което ме тормози, дали мога да го дам на съд?
kaloyaniliev91
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Авг 2021, 22:54

Re: Телефонен терор

Мнениеот TheOldMan » 01 Сеп 2021, 11:53

В Интернет (гугъл плей стор или аналога му за "ябълката") има достатъчно приложения, с които могат да се задават правила при позвъняване. Поставете едно такова приложение и укажете че при скрит номер трябва просто да отхвърля обаждането. Или да "просирва" съобщение, че абоната е избрал да отказва разговори от скрити номера. Един месец мисля че ще е достатъчно за да може нахалника да разбере че "си говори" с програма.
Не мисля че органите трябва да бъдат тормозени за такива проблеми, които могат да бъдат решени само за минути. Просто не си струва писането, ходенето и чакането... да не говорим че едва ли ще сте доволни от резултата.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Телефонен терор

Мнениеот ivanov_p » 01 Сеп 2021, 13:12

С такава програма ще избегнете и обажданията от НАП, тези серсеми ги ползват за да просят пари от почтените граждани.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Телефонен терор

Мнениеот guest1 » 01 Сеп 2021, 14:44

TheOldMan написа:В Интернет (гугъл плей стор или аналога му за "ябълката") има достатъчно приложения, ...

Чак толкова сложно ...
Повечето апарати си имат вграден "Филтър против тормоз". Къде точно се намира - зависи от марката и модела. Едно от правилата е - "Блокиране на непознати/скрити номера".

За телефон Huawei - "Набиране" (зелената слушалка) - "Настройки"(трите чертички) - "Филтър против тормоз".
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Телефонен терор

Мнениеот kaloyaniliev91 » 01 Сеп 2021, 17:55

Първо благодаря за отзивите на всички!
Все още запазвам търпение и не съм пускал жалба, а мисля да изтегля въпросното приложение за iOS защото ползвам айфон. Наистина не искам да ходя по районни управления и по съдилища и затова бих пробвал всичко преди да се стигне до крайности.
Още веднъж благодаря за съдействието и се надявам, че това може да бъде полезно и на някой друг, изпаднал в същата ситуация!
kaloyaniliev91
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Авг 2021, 22:54


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron