начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Несправедливо подадена жалба.

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Несправедливо подадена жалба.

Мнениеот kkk777 » 16 Авг 2021, 11:04

Здравейте на всички.Преди няколко месеца ми се случи нещо странно за мен,мой приятели бяха влязвли в конфликт с един мъж на около 35г и започнаха да си отправят обидни реплики и да се блъскат.Видях какво се случва и отидох при тях да ги успокоя и да попитам непознатият защо се държи така,след като го попитах той се се обърна към мен и ме избута агресивно в лицето в следствие на това негово действие аз го изритах и го отблъснах назад.Тогава се намесиха приятелите ми с цел да ни успокоят.Въпросното лице започна да се заканва и да ме заплашва,че ще си получа заслуженото.Посъветваха ме да си извадя медицинско след получените наранявания и така направих,но не съм подавал жалба в полицията.Мислих че всичко ще мине нормално и това е инцидентно.Да,но не е така и след около 3 месеца ми позвъняха от районен съд,че срешу мен има подаден сигнал от това лице и трябва да отида да дам обяснение.Та въпроса ми е след като имам свидетели на грозната сцена,извадено медицинско,какви ще бъдат последствията от този сигнал? Мога ли да бъда осъден,трябва ли да му плащам нещо,след като той започна и какъв е шанса да не сте стигне до съд? Как да процедирам ? За първи път ще пиша обяснение,ако може някаква насока,благодаря предварително !
kkk777
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Авг 2021, 10:42

Re: Несправедливо подадена жалба.

Мнениеот berto » 16 Авг 2021, 11:38

Първо, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си наеметеа адвокат по наказателно право!!!
Второ, да започнем с важното - кажете по кой член е обвинението! МНОГО Е ВАЖНО да знаете в какво Ви обвиняват, защото така ще можете да конструирате адекватна защита. ВСЕКИ ТРЯБВА ДА ЗНАЕ В КАКВО ГО ОБВИНЯВАТ И ДА ПРОЧЕТЕ ОБВИНИТЕЛНИЯ АКТ, ЗА ДА Е СИГУРЕН В КОНКРЕТИКАТА НА ОБВИНЕНИЕТО.
Трето, така както го описвате, на мен ми изглежда като ЛЕКА телесна повреда - вижте чл. 130 /НК.
Четвърто, пак както го описвате, е реторсия, т.е. има взаимно "биене", т.е. има удар и отговор
след като го попитах той се се обърна към мен и ме избута агресивно в лицето в следствие на това негово действие аз го изритах и го отблъснах назад.
.
Пето, ако четвърто е така както си мисля, значи трябва да се приложи чл. 130, ал.3 /НК.
Сега, тук е много важно доколко е "дребнав" съдията, че да отмери, че са еднакви повредите, защото едно е той да Ви посегне към лицето, друго е да го изритате, при това Вие не казвате къде сте го ритнали.

В общи линии според мен трябва да освободят и двама ви и да се забрави цялата история, но много зависи от това какви адвокати имате, т.е. КАК ще наклонят везните, и най-вече от съдията, понеже той решава все пак.

N.B. - не забравяйте началото на коментара ми, защото в наказателното право има доста фактори, всеки от които може да е решаващ. Намерете си и ЛОЯЛНИ свидетели!!! Успех!!!
berto
Потребител
 
Мнения: 313
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32

Re: Несправедливо подадена жалба.

Мнениеот kkk777 » 16 Авг 2021, 13:34

Здравейте.Сутринта като получих обаждането не споменаха по кой член е пусната жалба,а споменаха побой или нещо подобно.Удара от моя страна беше в зоната не ребрата някъде.Предпполагам че като отида да напиша обяснение ще кажат и по кой член е обвинението.Също така забравих да спомена,че участва и друго лице което му нанася удар в лицето на въпросния господин след като нас са ни разделили вече,сега разбирам че и към него има пусната жалба.При тази ситуация нещата стават ли по-зле за мен или това няма да засегне мен ? В така стеклите се обстоятелства има ли шанс жалбата срещу мен да отпадне като има удар и от негова страна ? Благодаря за бързия отговор .
kkk777
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Авг 2021, 10:42

Re: Несправедливо подадена жалба.

Мнениеот berto » 16 Авг 2021, 14:30

Както вече казах, НАЕМЕТЕ СИ АДВОКАТ И НЕ ПРАВЕТЕ НИЩО БЕЗ НЕГО . Това е много важно, за да не напишете нещо, което може да ви уличи и да Ви вмени вина, която не трябва да ви се вменява. На въпросите които сте задали ще Ви отговоря в обратен ред.

На въпроса
В така стеклите се обстоятелства има ли шанс жалбата срещу мен да отпадне като има удар и от негова страна ?
съм отговорил за реторсията в предишния отговор. Вижте, чл. 130, ал. 3 /НК.

На първия Ви въпрос
При тази ситуация нещата стават ли по-зле за мен или това няма да засегне мен ?
ще каже, наказателната отговорност е лична, т.е. всеки каквото е направил, за това ще отговаря. Не ми се влиза в подробности, но доколкото си спомням за телесни повреди няма състави на усложнена престъпна дейност, т.е. например квалифицирани от две или повече лица и т.н., т.е. би трябвало ако съдията не е "дребнав", както съм се изразил в предишния си коментар, спрямо Вас да не се налага наказание. В най-лошия случай, ако нямате предишни наказания за лека телесна повреда, може да ви сложат някаква пробация, но ХУБАВОТО в този случай ще е, че леката телесна повреда Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ ОТ ЧАСТЕН ХАРАКТЕР И ОСЪЖДАНИЯТА ЗА ТЯХ НЕ СЕ ОТРАЗЯВАТ В СВИДЕТЕЛСТВОТО ЗА СЪДИМОСТ .

Ще се радвам да пишете (от любопитство) като разберете по кой член е обвинението и какво са написали срещу Вас!
berto
Потребител
 
Мнения: 313
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32

Re: Несправедливо подадена жалба.

Мнениеот kkk777 » 16 Авг 2021, 14:42

Благодаря Ви много за отговора ! Като разбера по кой член е ще споделя веднага,но ще е след няколко дни предполагам понеже нещата се случиха в друг град и когато ми позвъняха ми казаха че ,ако нямам възможност да отида мога да дам обяснение в моят град и приех,но призовката ще дойде до краят на седмицата евентуално и тогава ще дам обяснението си .Също така да попитам,нали няма никакво значение къде ще пиша обяснението си било то в моя град или града в който се случва действието ?
kkk777
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Авг 2021, 10:42

Re: Несправедливо подадена жалба.

Мнениеот berto » 16 Авг 2021, 15:11

Няма значение къде си пишете отговора, има значение, (ще потретя) ДА Е НАПИСАНО ОТ АДВОКАТ!!!
berto
Потребител
 
Мнения: 313
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32

Re: Несправедливо подадена жалба.

Мнениеот kkk777 » 16 Авг 2021, 15:18

Ясно,благодаря !
kkk777
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Авг 2021, 10:42


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron