начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Отнет автомобил от КАТ

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Отнет автомобил от КАТ

Мнениеот kremakli » 16 Юни 2021, 11:52

Здравейте.
Спират ме с автомобила за проверка и се установява употреба на алкохол. Кат ми взеха книжката, талона, свалиха ми номерата и ми прибраха автомобила в районното. Въпроса ми е:
Как да си взема автомобила от РПУ-то да не стои там, да го съхранявам по-добре, докато го регистрирам пак?
Благодаря предварително.
kremakli
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Юни 2021, 11:34

Re: Отнет автомобил от КАТ

Мнениеот nikodim77 » 16 Юни 2021, 14:11

В ЗДвП е разписано, че при отнемане на табелите с регистрационен номер моторното превозно средство може да бъде транспортирано от правоспособен водач до място за съхранение или до най-близкото населено място в срок до 12 часа от установяване на нарушението. Така че, ако от установяване на нарушението са изминали повече от 12 ч., то вероятно ще следва да подадете молба до съответния нач. на РУ”П” да Ви бъде разрешено преместване на автомобила до място за съхранение. Иначе на платформа, защото МПС, което не е регистрирано (със снета регистрация) не може да се движи по пътищата /улиците/. Евентуален отказ по една такава молба, съответно подлежи на съдебен контрол по АПК.
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron