начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Въпрос за условно предсрочно освобождаване .

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпрос за условно предсрочно освобождаване .

Мнениеот vselena » 21 Апр 2021, 21:47

Здравейте ,мой близък излежава на общ режим две присъди .Условна от 2 години и друга за престъпление с което нарушава изпитателния срок ,която е 4 месеца (Общо 2г. и 4 месеца ) .Близкият ми работи в затвора и се поправя .
Въпроса ми е : Кога се подава молба за предсрочно условно освобождаване ? Когато мине в този случай 1 г. и 2 м. или се излежава условната - цялата от 2 г. и предсрочното освобождаване важи за 4 те месеца при които се гледа половинат т.е .2 месеца ,при което мисля ,че няма много логика ,защото с приспадането от работните дни си излиза доста по-рано без условия .
Извинете ме ако не съм си формулирала правилно въпроса .
Ще съм благодарна ,ако ми отговорите .Бъдете здрави !
vselena
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Апр 2021, 21:27

Re: Въпрос за условно предсрочно освобождаване .

Мнениеот berto » 21 Апр 2021, 22:40

Правилно сте разбрали - присъдите се кумулират и може да иска предсрочно освобождаване когато изтекат половината от общия срок. А ако ще излезе по-рано ако му се приспаднат работните дни, то тогава да си работи и да не го мисли - така е по-сигурно да излезе, защото при предсрочното освобождаване - то се нарича предсрочно УСЛОВНО освобождаване, т.е. първо не зависи от него, а от съдиите, и второ има условия, които обаче не мога да Ви кажа какви са щото не знам. Най-добре е щом може да работи.
berto
Потребител
 
Мнения: 312
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron