начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

РЕАБИЛИТАЦИЯ

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


РЕАБИЛИТАЦИЯ

Мнениеот blago777 » 29 Мар 2021, 14:49

Здравейте , някой може ли да ми обясни
Въпросът е ,че съм осъждан за работа ми трябва свидетелство за съдимост ,но присъдите са 7 бр. 6 от тях са изтекли преди повече от 5-6 години с изпитателни срокове всичко.Присъдите бяха една пробация , няколко условни и споразумения.Послдната от 6-те е от 2013 или 2014г мисля ,другите са по рано. 7-мата последна е за катастрофа неумипшлена , тя е споразумение 1год, без книжка и 3год, изпитателен срок от 24.01.2019г.Интервсува ме дали и как страрите 6 присъди който са изтърпяни , могат да се реабилитират и последната само да си остане ,защото мисля ,че има още малко време да мине и изпитателния срок от 3 год от 2019 до 2022 год, го смятам аз. В тази ситуация могат или не могат да се изчистят старите присъди или не .Ако може да ми споделите. Макар ,че на свидетелството пак ще пише осъждан присъдата ще е 1 а не 7бр. има разлика . Според мен старите 6 присъди да изгубили давност отдавна , не съм пускал нищо в съда молби и т.н. не са се изчистили и сами. Моля ако може да ми обясните , вие тук разбирате хората са доволни, поне да знам какво да правя.Благодаря предварително!
blago777
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Мар 2021, 14:21

Re: РЕАБИЛИТАЦИЯ

Мнениеот doondie » 07 Апр 2021, 12:28

Реабилитация за последната присъда едва ли ще получиш преди 2025 г. (чл. 87 от НК, който съдилищата прилагат, както си искат, обикновено в ущърб на условно осъдените)
За миналите присъди трябва да искаш от съда, който ги е издал като първа инстанция.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: РЕАБИЛИТАЦИЯ

Мнениеот blago777 » 09 Апр 2021, 03:56

Последната присъда е за катастрофа не ме притеснява тя може да се вижда в свидетелството. Ами старите присъди са от 3 града и винаги по едно дело е било.Значи трябва да се пусне молба в 3 съдилища или трябва да се съберат на едно присъдите и да се пусне молба в един съд ако може да ми кажете? И молбата каква трябва да е в свободен текст или си има молба специално за такива неща.И дали сам мога да я подам молбата или трябва я пусне адвокат?
blago777
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Мар 2021, 14:21


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron