начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Некоректен адвокат съвети

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Некоректен адвокат съвети

Мнениеот spas900 » 07 Фев 2021, 11:36

Сигурно вече е писано по подобен случай, но да питаш никога не е излишно.

За проблема:

Изскочи ми проблем към които се обърнах към адвокат, поиска ми 500 лв за да започне всичко това, платих му. Пусна частна жалба, почна делото и вървеше добре, но преди второто изслушване бях препятстван, за което имам документи и т.н. Обадих му се, той каза добре, после пуснахме нужния документ защо ме нямало и т.н което го приеха и след време излезе датата на делото. Отивам на делото, но него го няма след това се явявам сам и ме разпънаха на кръст защо адвоката не се е явил на предишното и ся. Излиза решение на делото което е решено поради адвоката ми не си върши работата аз няма как да нося наказателна отговорност, но трябва да заплатя разноските по делото и е без право на обжалване, получавам уведомление на което данните са сгрешени. Звъня му казвам всичко и какво ще се прави той ми вика след месец ще видя и нищо да не плащам, минава месец звъня му вика ми нищо не е правил, минава време и викам пак да звънна но ми затваря и то там.

Освен тоя проблем, има и друго дело което е държавно и за там беше също нает и заплатено 500 лв (и за 2-те дела не ми даде документ който да показва че съм му платил, понеже криел данъци и т.н)

След неотговорност от негова страна не искам да прецака и другото дело си викам да ми върне тия 1000 лв общо и всеки да си гледа живота, но като знам че това няма как да стане освен да пусна жалба срещу него към което да дам доказателство делото което прецака и други, но за парите нямам

Какъв е вашия съвет по въпроса (наясно съм, че трябва се съветвам със друг адвокат) Преди да действам да знам какво е нужно от моя страна и да се подготвя
Последна промяна spas900 на 07 Фев 2021, 12:56, променена общо 2 пъти
spas900
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Фев 2021, 10:48

Re: Некоректен адвокат съвети

Мнениеот jhoro » 07 Фев 2021, 12:11

spas900 написа:Какъв е вашия съвет по въпроса (наясно съм, че трябва се съветвам със друг адвокат) Преди да дейсвам да знам какво е нужно от моя страна и да се подготвя

Здравейте!
Ето няколко институции, които биха проявили интерес, към описаните проблеми:
1. Областната адвокатска колегия - за нарушения по Закона за адвокатурата;
2. Районната прокуратура - там ще преценят формулировката и нарушените норми;
3. НАП - за недекларирани доходи;
4. НОИ - за съответните осигуровки (върху [i]„скритите“ доходи[/i])

А на Вас препоръчвам: докато чакате институциите - да си свършат работата - да подобрите знанията си по БЕЛ (български език и литература) - стил, граматика, правопис, пунктуация ... :roll:
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Некоректен адвокат съвети

Мнениеот spas900 » 07 Фев 2021, 12:42

jhoro написа:
spas900 написа:Какъв е вашия съвет по въпроса (наясно съм, че трябва се съветвам със друг адвокат) Преди да дейсвам да знам какво е нужно от моя страна и да се подготвя

Здравейте!
Ето няколко институции, които биха проявили интерес, към описаните проблеми:
1. Областната адвокатска колегия - за нарушения по Закона за адвокатурата;
2. Районната прокуратура - там ще преценят формулировката и нарушените норми;
3. НАП - за недекларирани доходи;
4. НОИ - за съответните осигуровки (върху [i]„скритите“ доходи[/i])

А на Вас препоръчвам: докато чакате институциите - да си свършат работата - да подобрите знанията си по БЕЛ (български език и литература) - стил, граматика, правопис, пунктуация ... :roll:


Здравей

Благодаря и извинявайте
spas900
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Фев 2021, 10:48

Re: Некоректен адвокат съвети

Мнениеот jhoro » 07 Фев 2021, 13:03

spas900 написа:Здравей
Благодаря и извинявайте

За нищо! Последното изречение беше само „намигване“!
По-често грешките стават, не толкова от незнание, колкото - от бързане. Но - ако правописните грешки са просто дразнещи - грешките в действията (понякога) са трудно поправими.

Тоест - „връщаме се“ към израза „Festina lente!“ (Бързай бавно!)

Успех с решаването на проблемите!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Некоректен адвокат съвети

Мнениеот propensity » 07 Фев 2021, 18:14

jhoro написа:
spas900 написа:Здравей
Благодаря и извинявайте

За нищо! Последното изречение беше само „намигване“!
По-често грешките стават, не толкова от незнание, колкото - от бързане. Но - ако правописните грешки са просто дразнещи - грешките в действията (понякога) са трудно поправими.

Тоест - „връщаме се“ към израза „Festina lente!“ (Бързай бавно!)

Успех с решаването на проблемите!



Ти ли бе, некадърник си тръгнал да даваш граматически съвети!? Ти, олигофренът, който не е чувал и за пълен член! Лицемер и помияр си, да знаеш.
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Некоректен адвокат съвети

Мнениеот ivan_lawyer » 07 Фев 2021, 19:10

Извинете, но адвокатите не са безплатни, а аз не виждам особена адвокатска грешка, сега - когато загубиш делото - винаги има виновен, ама - какво да кажем, всеки си има супер-амбиции.

Против мързеливците съм, то адвокатската професия не е особено сложна - поне не е свързана с огромни интелигентни решения - смисъл - не си пилот на самолет, нито работиш мозъчен хирург и т.н. - общо взето - извършваш хитрини.

Но - ако не е могло да стане нещо супер-велико - просто не знам какво да кажа.

Аз имам де-факто - пълна колекция, 100 процента от клиенти-паразити - фирма за 25 лева да регистрираш, делце за 300 лева да подхванеш, ама - ние като спечелим адвокат Иван, о - ще те позлатим, общо-взето - трябва да им чакаш на съвестта и т.н.

А имам златни ръце - то в нашата професия е по-важно да имаш златна уста - колкото и да е като по вицовете - лъжи, лъжи и пак лъжи.

На мен ми искаха 8 000 лева за гроб и погребение - щото съм нямал запазено - ама - такива са цените.

А опелото също е 200 лева за хор и литургиите не са безплатни,ако щеш, ако не щеш, общинска услуга - без пари.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Некоректен адвокат съвети

Мнениеот kalahan2008 » 07 Фев 2021, 19:42

Договор за правна помощ
Глава III Задължения на адвоката.
Адвокатът е длъжен:
1. Винаги да печели делата.
2. Да си пие ракията с всички съдии.
3. Да работи без пари, защото е със златно сърце и душа.
4. Да е на разположение на клиента от 5 часа до 25 часа в денонощието, от понеделник до неделя вкл.
5. Винаги да си вдига телефона на клиента.
6. Да разговаря с клиента, колкото на клиента му е угодно.
7. Да обяснява в синтезиран и разбираем вид на клиента в най-големи детайли правни въпроси от значение за изхода на делото, за които се изисква поне един семестър подготовка, тъй като правото не е ядрена физика, а просто приказки.
8. Да няма свой личен живот.
9. Да е психолог, психотерапевт, психоаналитик и психиатър на клиента. Едновременно.
10. Да е благодарен, че изобщо някой го е наел за адвокат.
11. Адвокатът винаги е виновен до доказване на противното.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Некоректен адвокат съвети

Мнениеот spas900 » 07 Фев 2021, 21:16

Не ме е яд за загубата, яд ме е за това че преди да платиш много знае и нахъсан, а след като вземе паричката заебава всичко и става така че аз излизам виновния защо после съм си търсил правата по правилния начин, а не по - хамалския начин

Всяко стадо си има една черна овца, спор няма за това, но така да прави по добре да си стои "книжен плъх" да вписва фирми и т.н

Нито съм бил от нахалните, нито да звъня постоянно и да питам излишни неща. Доказателства, свидетели ето, вече как ще поднесе ястието не съм се бъркал

Бандит да защитава бандит е нормално, но ще дойде времето което ще им писне на всички и ще се барикадирате като ексчейндж бюрата
spas900
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Фев 2021, 10:48

Re: Некоректен адвокат съвети

Мнениеот dimist » 08 Фев 2021, 14:05

Извинете, ако не е по темата , но :
Нямам случайни клиенти, всички идват , защото някой ме е препоръчал. Дори на сградата на офиса нямаме табела "Адвокат". Случайни клиенти съм имал преди доста години, като бях в прословутия Търговски дом, и за доста от тях съжалявам, че съм се хванал.
Затова се чудя , защо толкова хора отиват на сляпо при адвокат, без никой да им ги е препоръчал ? Все едно да отидеш при някой случаен лекар.....
dimist
Потребител
 
Мнения: 625
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58

Re: Некоректен адвокат съвети

Мнениеот jhoro » 08 Фев 2021, 15:25

dimist написа:Затова се чудя , защо толкова хора отиват на сляпо при адвокат, без никой да им ги е препоръчал ? Все едно да отидеш при някой случаен лекар ...

Защото - както „светилата“, така и „случайните“ специалисти (във всяка област) мога да работят перфектно или да се издънят! Винаги има първи път!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Некоректен адвокат съвети

Мнениеот jhoro » 08 Фев 2021, 15:29

ivan_lawyer написа:Извинете, но адвокатите не са безплатни ...

Не е въпроса - какви пари ще се получат от даден клиент!
Важното е - вечерта да заспиш спокойно. С усещане за „добре свършена работа“!

Иначе всеки знае - „Без пари ... и мама на тате не дава!“
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 36 госта


cron