начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Некоректен адвокат съвети

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Некоректен адвокат съвети

Мнениеот spas900 » 07 Фев 2021, 11:36

Сигурно вече е писано по подобен случай, но да питаш никога не е излишно.

За проблема:

Изскочи ми проблем към които се обърнах към адвокат, поиска ми 500 лв за да започне всичко това, платих му. Пусна частна жалба, почна делото и вървеше добре, но преди второто изслушване бях препятстван, за което имам документи и т.н. Обадих му се, той каза добре, после пуснахме нужния документ защо ме нямало и т.н което го приеха и след време излезе датата на делото. Отивам на делото, но него го няма след това се явявам сам и ме разпънаха на кръст защо адвоката не се е явил на предишното и ся. Излиза решение на делото което е решено поради адвоката ми не си върши работата аз няма как да нося наказателна отговорност, но трябва да заплатя разноските по делото и е без право на обжалване, получавам уведомление на което данните са сгрешени. Звъня му казвам всичко и какво ще се прави той ми вика след месец ще видя и нищо да не плащам, минава месец звъня му вика ми нищо не е правил, минава време и викам пак да звънна но ми затваря и то там.

Освен тоя проблем, има и друго дело което е държавно и за там беше също нает и заплатено 500 лв (и за 2-те дела не ми даде документ който да показва че съм му платил, понеже криел данъци и т.н)

След неотговорност от негова страна не искам да прецака и другото дело си викам да ми върне тия 1000 лв общо и всеки да си гледа живота, но като знам че това няма как да стане освен да пусна жалба срещу него към което да дам доказателство делото което прецака и други, но за парите нямам

Какъв е вашия съвет по въпроса (наясно съм, че трябва се съветвам със друг адвокат) Преди да действам да знам какво е нужно от моя страна и да се подготвя
Последна промяна spas900 на 07 Фев 2021, 12:56, променена общо 2 пъти
spas900
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Фев 2021, 10:48

Re: Некоректен адвокат съвети

Мнениеот jhoro » 07 Фев 2021, 12:11

spas900 написа:Какъв е вашия съвет по въпроса (наясно съм, че трябва се съветвам със друг адвокат) Преди да дейсвам да знам какво е нужно от моя страна и да се подготвя

Здравейте!
Ето няколко институции, които биха проявили интерес, към описаните проблеми:
1. Областната адвокатска колегия - за нарушения по Закона за адвокатурата;
2. Районната прокуратура - там ще преценят формулировката и нарушените норми;
3. НАП - за недекларирани доходи;
4. НОИ - за съответните осигуровки (върху [i]„скритите“ доходи[/i])

А на Вас препоръчвам: докато чакате институциите - да си свършат работата - да подобрите знанията си по БЕЛ (български език и литература) - стил, граматика, правопис, пунктуация ... :roll:
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Некоректен адвокат съвети

Мнениеот spas900 » 07 Фев 2021, 12:42

jhoro написа:
spas900 написа:Какъв е вашия съвет по въпроса (наясно съм, че трябва се съветвам със друг адвокат) Преди да дейсвам да знам какво е нужно от моя страна и да се подготвя

Здравейте!
Ето няколко институции, които биха проявили интерес, към описаните проблеми:
1. Областната адвокатска колегия - за нарушения по Закона за адвокатурата;
2. Районната прокуратура - там ще преценят формулировката и нарушените норми;
3. НАП - за недекларирани доходи;
4. НОИ - за съответните осигуровки (върху [i]„скритите“ доходи[/i])

А на Вас препоръчвам: докато чакате институциите - да си свършат работата - да подобрите знанията си по БЕЛ (български език и литература) - стил, граматика, правопис, пунктуация ... :roll:


Здравей

Благодаря и извинявайте
spas900
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Фев 2021, 10:48

Re: Некоректен адвокат съвети

Мнениеот jhoro » 07 Фев 2021, 13:03

spas900 написа:Здравей
Благодаря и извинявайте

За нищо! Последното изречение беше само „намигване“!
По-често грешките стават, не толкова от незнание, колкото - от бързане. Но - ако правописните грешки са просто дразнещи - грешките в действията (понякога) са трудно поправими.

Тоест - „връщаме се“ към израза „Festina lente!“ (Бързай бавно!)

Успех с решаването на проблемите!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Некоректен адвокат съвети

Мнениеот propensity » 07 Фев 2021, 18:14

jhoro написа:
spas900 написа:Здравей
Благодаря и извинявайте

За нищо! Последното изречение беше само „намигване“!
По-често грешките стават, не толкова от незнание, колкото - от бързане. Но - ако правописните грешки са просто дразнещи - грешките в действията (понякога) са трудно поправими.

Тоест - „връщаме се“ към израза „Festina lente!“ (Бързай бавно!)

Успех с решаването на проблемите!



Ти ли бе, некадърник си тръгнал да даваш граматически съвети!? Ти, олигофренът, който не е чувал и за пълен член! Лицемер и помияр си, да знаеш.
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Некоректен адвокат съвети

Мнениеот ivan_lawyer » 07 Фев 2021, 19:10

Извинете, но адвокатите не са безплатни, а аз не виждам особена адвокатска грешка, сега - когато загубиш делото - винаги има виновен, ама - какво да кажем, всеки си има супер-амбиции.

Против мързеливците съм, то адвокатската професия не е особено сложна - поне не е свързана с огромни интелигентни решения - смисъл - не си пилот на самолет, нито работиш мозъчен хирург и т.н. - общо взето - извършваш хитрини.

Но - ако не е могло да стане нещо супер-велико - просто не знам какво да кажа.

Аз имам де-факто - пълна колекция, 100 процента от клиенти-паразити - фирма за 25 лева да регистрираш, делце за 300 лева да подхванеш, ама - ние като спечелим адвокат Иван, о - ще те позлатим, общо-взето - трябва да им чакаш на съвестта и т.н.

А имам златни ръце - то в нашата професия е по-важно да имаш златна уста - колкото и да е като по вицовете - лъжи, лъжи и пак лъжи.

На мен ми искаха 8 000 лева за гроб и погребение - щото съм нямал запазено - ама - такива са цените.

А опелото също е 200 лева за хор и литургиите не са безплатни,ако щеш, ако не щеш, общинска услуга - без пари.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Некоректен адвокат съвети

Мнениеот kalahan2008 » 07 Фев 2021, 19:42

Договор за правна помощ
Глава III Задължения на адвоката.
Адвокатът е длъжен:
1. Винаги да печели делата.
2. Да си пие ракията с всички съдии.
3. Да работи без пари, защото е със златно сърце и душа.
4. Да е на разположение на клиента от 5 часа до 25 часа в денонощието, от понеделник до неделя вкл.
5. Винаги да си вдига телефона на клиента.
6. Да разговаря с клиента, колкото на клиента му е угодно.
7. Да обяснява в синтезиран и разбираем вид на клиента в най-големи детайли правни въпроси от значение за изхода на делото, за които се изисква поне един семестър подготовка, тъй като правото не е ядрена физика, а просто приказки.
8. Да няма свой личен живот.
9. Да е психолог, психотерапевт, психоаналитик и психиатър на клиента. Едновременно.
10. Да е благодарен, че изобщо някой го е наел за адвокат.
11. Адвокатът винаги е виновен до доказване на противното.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Некоректен адвокат съвети

Мнениеот spas900 » 07 Фев 2021, 21:16

Не ме е яд за загубата, яд ме е за това че преди да платиш много знае и нахъсан, а след като вземе паричката заебава всичко и става така че аз излизам виновния защо после съм си търсил правата по правилния начин, а не по - хамалския начин

Всяко стадо си има една черна овца, спор няма за това, но така да прави по добре да си стои "книжен плъх" да вписва фирми и т.н

Нито съм бил от нахалните, нито да звъня постоянно и да питам излишни неща. Доказателства, свидетели ето, вече как ще поднесе ястието не съм се бъркал

Бандит да защитава бандит е нормално, но ще дойде времето което ще им писне на всички и ще се барикадирате като ексчейндж бюрата
spas900
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Фев 2021, 10:48

Re: Некоректен адвокат съвети

Мнениеот dimist » 08 Фев 2021, 14:05

Извинете, ако не е по темата , но :
Нямам случайни клиенти, всички идват , защото някой ме е препоръчал. Дори на сградата на офиса нямаме табела "Адвокат". Случайни клиенти съм имал преди доста години, като бях в прословутия Търговски дом, и за доста от тях съжалявам, че съм се хванал.
Затова се чудя , защо толкова хора отиват на сляпо при адвокат, без никой да им ги е препоръчал ? Все едно да отидеш при някой случаен лекар.....
dimist
Потребител
 
Мнения: 625
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58

Re: Некоректен адвокат съвети

Мнениеот jhoro » 08 Фев 2021, 15:25

dimist написа:Затова се чудя , защо толкова хора отиват на сляпо при адвокат, без никой да им ги е препоръчал ? Все едно да отидеш при някой случаен лекар ...

Защото - както „светилата“, така и „случайните“ специалисти (във всяка област) мога да работят перфектно или да се издънят! Винаги има първи път!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Некоректен адвокат съвети

Мнениеот jhoro » 08 Фев 2021, 15:29

ivan_lawyer написа:Извинете, но адвокатите не са безплатни ...

Не е въпроса - какви пари ще се получат от даден клиент!
Важното е - вечерта да заспиш спокойно. С усещане за „добре свършена работа“!

Иначе всеки знае - „Без пари ... и мама на тате не дава!“
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 30 госта


cron