начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Сведения за КПКОНПИ

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Сведения за КПКОНПИ

Мнениеот ilian_todorov » 21 Яну 2021, 11:23

Преди два дена ми се обади по телефона инспектор от дирекция "Противодействие на корупцията" към КПКОНПИ. Най-любезно поиска от мен да предоставя имейл, на който да ми изпрати сведение с въпроси на които да отговоря във връзка с проверка по преписка номер ..... от 2020 г. на Специализираната прокуратура, която е възложена на КПКОНПИ. Отказа да ми даде повече информация за преписката. Другият вариант бил да дам тези сведения лично в офиса на КПКОНПИ в София. Казах си имейла и вчера получих сведение с въпроси, които засягат събития от преди 25-26 години. Ще трябва да го разпечатам, попълня на ръка, подпиша и после сканирам и изпратя обратно. Длъжен ли съм да ги върша тези неща? :?:
Може ли Специализираната прокуратура да разследва толкова далечни във времето факти и обстоятелства? Не заемам/не съм заемал публични длъжности и едва ли разследват мен. :idea:
Проверих преписката по номера, наистина съществува и е изпратена през декември за проверка в КПКОНПИ. :idea:

П.П.Въпросът ми е имат ли право да ми искат сведения по такъв начин? :?: Защо съм длъжен аз да им угаждам, като принтирам бланката за сведения, после попълвам, сканирам и пращам по имейла. Не са ли длъжни да ме издирят не по телефона и тогава да дам това сведение. Аз можех да кажа на инспектора, че няма такъв Илиан Тодоров на този телефон и да затворя. :idea:
Последна промяна ilian_todorov на 21 Яну 2021, 19:23, променена общо 1 път
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Сведения за КПКОНПИ

Мнениеот ina53 » 21 Яну 2021, 11:54

Здравейте, вижте чл. 104 и следващите от Закона за противодействие на корупцията и за отнемане на незаконно придобито имущество. Имат право да Ви искат сведения, като зависи за какво е проверката и тя може да обхваща период от 10 г. назад.
ina53
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 25 Мар 2009, 18:09

Re: Сведения за КПКОНПИ

Мнениеот ilian_todorov » 21 Яну 2021, 11:59

ina53 написа:Здравейте, вижте чл. 104 и следващите от Закона за противодействие на корупцията и за отнемане на незаконно придобито имущество. Имат право да Ви искат сведения, като зависи за какво е проверката и тя може да обхваща период от 10 г. назад.

Проверката е по "поръчка" на Специализираната прокуратура по преписка номер .... от 2020 година. Не става въпрос за установяване на незаконно придобито имущество, а разследване на предполагаема корупция. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron