начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Пристрастност по варненски

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Пристрастност по варненски

Мнениеот genoariel » 19 Яну 2021, 14:29

Варна, 2016 година един моторист предприема рискова маневра и ме обвинява че съм го блъснала с колата след като излизам от знак стоп. Реално след стопа се движа в най-лявата лента, за да направя обратен завой, секунди след като съм се престроила моториста се опитва да ме изпревари между банкета и колата и закача лявото ми огледало, което се обръща навън, случва се на 10 метра преди обратния завой и на 40 метра след стопа. Административен съд отменя акта и постановява дело срещу виновно лице във Районен съд, там давам обяснение за инцидента. Адвоката ми обжалва в Окръжен съд. Преди окръжния пожелах да се запозная с всички документи по делото, адвоката ми отлагаше този момент, преди да се явим в окръжен ми каза че ще получа документите, но се оказа че ги е изгубил.
След като ме осъдиха и в окръжен 2020г., взех сама документите и видях какво е сътворила съдийката от районен съд: в Констативен протокол щетите по колата ми има само "обърнато ляво огледало". Съдийката Албена Славова решава че инцидента не може да се случи по моя начин, най-логично било да блъсна мотоциклетиста и лявото ми огледало да се затвори към корпуса. В съда мотоциклетиста казва че е ударен по десния крак, както и мотора отдясно. В констативния протокол и медицинското му, всички щети по мотора и наранявания са отляво и централни части като ръкохватка. Няма снимки от инцидента, няма автотехническа експертиза, няма показания от моториста и полицаите как точно е било обърнато огледалото. Кръстовището от 2 години е преобразено, най-вероятно защото ставали по 5 инцидента на ден, както ми казаха полицаите тогава. Адвоката ми не даваше надежди че може да бъда оневинена, което ми се струваше странно, но сега разбирам защо.
Въпросът ми е мога ли да направя нещо повече, тъй като замесените моторист, полицаи, съдии, адвоката ми са очевидно гнили ябълки, които най-вероятно продължават да нанасят щети и на други невинни хора. Винаги съм смятала че в тази сфера работят интелигентни хора, явно повечето са само меркантилни, с оглед размера на участниците от съдебната система с която се запознах. Тези хора ще раждат деца и ще ги учат на същите номера, ако смятате че е нормално обърнете глава, в това отношение се радвам че нямам деца, на този свят съм единствено за да помагам с каквото мога по всякакъв начин, безкористно.
Същата Албена е имала конфликти със самоубилия се във фекалиите журналист Георги Александров, намерен във Варненското езеро миналата година, смъртта му може да няма общо с Албена, но мирише на мафия в този град. Не ме е страх от мафията, оставям случая отворен за разрешешение в бъдещето.
https://legalacts.justice.bg/Search/GetMotiveContentByActId?actId=juQSuVGBF90%3D
genoariel
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Дек 2017, 12:33

Re: Пристрастност по варненски

Мнениеот ilian_todorov » 19 Яну 2021, 14:54

genoariel написа:Варна, 2016 година един моторист предприема рискова маневра и ме обвинява че съм го блъснала с колата след като излизам от знак стоп. Реално след стопа се движа в най-лявата лента, за да направя обратен завой, секунди след като съм се престроила моториста се опитва да ме изпревари между банкета и колата и закача лявото ми огледало, което се обръща навън, случва се на 10 метра преди обратния завой и на 40 метра след стопа. Административен съд отменя акта и постановява дело срещу виновно лице във Районен съд, там давам обяснение за инцидента. Адвоката ми обжалва в Окръжен съд. Преди окръжния пожелах да се запозная с всички документи по делото, адвоката ми отлагаше този момент, преди да се явим в окръжен ми каза че ще получа документите, но се оказа че ги е изгубил.
След като ме осъдиха и в окръжен 2020г., взех сама документите и видях какво е сътворила съдийката от районен съд: в Констативен протокол щетите по колата ми има само "обърнато ляво огледало". Съдийката Албена Славова решава че инцидента не може да се случи по моя начин, най-логично било да блъсна мотоциклетиста и лявото ми огледало да се затвори към корпуса. В съда мотоциклетиста казва че е ударен по десния крак, както и мотора отдясно. В констативния протокол и медицинското му, всички щети по мотора и наранявания са отляво и централни части като ръкохватка. Няма снимки от инцидента, няма автотехническа експертиза, няма показания от моториста и полицаите как точно е било обърнато огледалото. Кръстовището от 2 години е преобразено, най-вероятно защото ставали по 5 инцидента на ден, както ми казаха полицаите тогава. Адвоката ми не даваше надежди че може да бъда оневинена, което ми се струваше странно, но сега разбирам защо.
Въпросът ми е мога ли да направя нещо повече, тъй като замесените моторист, полицаи, съдии, адвоката ми са очевидно гнили ябълки, които най-вероятно продължават да нанасят щети и на други невинни хора. Винаги съм смятала че в тази сфера работят интелигентни хора, явно повечето са само меркантилни, с оглед размера на участниците от съдебната система с която се запознах. Тези хора ще раждат деца и ще ги учат на същите номера, ако смятате че е нормално обърнете глава, в това отношение се радвам че нямам деца, на този свят съм единствено за да помагам с каквото мога по всякакъв начин, безкористно.
Същата Албена е имала конфликти със самоубилия се във фекалиите журналист Георги Александров, намерен във Варненското езеро миналата година, смъртта му може да няма общо с Албена, но мирише на мафия в този град. Не ме е страх от мафията, оставям случая отворен за разрешешение в бъдещето.
https://legalacts.justice.bg/Search/GetMotiveContentByActId?actId=juQSuVGBF90%3D


Имам усещането, че само адвокатът Ви е прецакал, а не съдийката. :idea: Случва се понякога съдиите да пишат какви ли не глупости. Нагледал съм се на какво ли не. Затова друг път винаги проверявайте всичко сама. :idea:

След като делото е решено окончателно и не подлежи на обжалване и то по чл. 78а от НК, може да Ви помогне само главният прокурор. Пишете на него. Искайте делото да се възобнови. :idea:

Тези 1500 лева по-добре не ги плащайте. :idea:

П.П. От това което прочетох Ви осъждат, че сте отнели предимство, а не че сте блъснали мотоциклетиста. :idea: Решението може и да се окаже правилно. Ако Ви се занимава обаче, пишете на главния прокурор.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Пристрастност по варненски

Мнениеот genoariel » 19 Яну 2021, 16:42

Благодаря, само до главния прокурор не съм писала. Писах на апелативен съд, европейски съд, звънях на националния телефон за адвокатска защита, подавах сигнал за корупция в съдебната система, нищо не пречи да раздухам още нанякъде.
genoariel
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Дек 2017, 12:33

Re: Пристрастност по варненски

Мнениеот jhoro » 19 Яну 2021, 16:54

Точно заради подобни „симулирани инциденти“ (без значение от кого) - повечето автомобили в Русия имат видеорегистратори.

Пп. Няма проблем - удара да е отдясно, а нараняванията и щетите - отляво! Страничен удар - успоредно движещи се автомобил и мотор - причиняват много по-малки щети, отколкото падане и удар в неподвижни предмети.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron