начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Постоянни обиди и заплахи, за да се откажа от собствеността

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Постоянни обиди и заплахи, за да се откажа от собствеността

Мнениеот argentata » 23 Дек 2020, 12:47

Здравейте.
Това , че съм жена дава ли правото на бившия собственик на магазина ми , да ме обижда и заплашва; "Ще ти взема магазина"... " Ще те изгоним"..." Ще плащаш хиляди"... " Ще ти счупим магазина"... " Ще ти пратя ХЕИ, защото нямаш отдушник" /. Той е променил статута от гараж в търговски обект, за да го продаде в пъти по-скъпо... Имам свидетели.
Какво бихте ме посъветвали?
Предварително благодаря!
argentata
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 28 Ное 2012, 14:23

Re: Постоянни обиди и заплахи, за да се откажа от собственос

Мнениеот ilian_todorov » 23 Дек 2020, 18:43

argentata написа:Здравейте.
Това , че съм жена дава ли правото на бившия собственик на магазина ми , да ме обижда и заплашва; "Ще ти взема магазина"... " Ще те изгоним"..." Ще плащаш хиляди"... " Ще ти счупим магазина"... " Ще ти пратя ХЕИ, защото нямаш отдушник" /. Той е променил статута от гараж в търговски обект, за да го продаде в пъти по-скъпо... Имам свидетели.
Какво бихте ме посъветвали?
Предварително благодаря!


Струва ми се, че не пишете цялата истина. Купувате си магазин и изведнъж бившият собственик започва да Ви заплашва!? Предполагам, че този човек се чувства прецакан. И аз навремето имах подобни проблеми...
И какво като е променил статута, нали го е продал? :?: Не Ви го е подарил. :idea:

Съветът ми е да си намерите свидетели (поне двама), които да чуят и да видят как Ви заплашва и след това напишете тъжба, която ще изпратите в Районна прокуратура, като посочите и имената на свидетелите.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Постоянни обиди и заплахи, за да се откажа от собственос

Мнениеот argentata » 23 Дек 2020, 19:32

Купих чрез "Явлена" търговският обект. Никога не съм имала отношения с бившият собственик. Намеците Ви са нелепи, но благодаря за съвета.
argentata
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 28 Ное 2012, 14:23

Re: Постоянни обиди и заплахи, за да се откажа от собственос

Мнениеот ilian_todorov » 23 Дек 2020, 20:04

argentata написа:Купих чрез "Явлена" търговският обект. Никога не съм имала отношения с бившият собственик. Намеците Ви са нелепи, но благодаря за съвета.

Купили сте го от него. Няма как да не сте имали отношения, след като сте били купувач по сделката. :idea: Въпросът ми беше от какво е недоволен бившият собственик? :?: Ако го споделите ще ни бъде по-лесно да Ви дадем съвет. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Постоянни обиди и заплахи, за да се откажа от собственос

Мнениеот ivan_lawyer » 23 Дек 2020, 21:25

Според мой опит - ще забрави за поведението си - просто назначете някой роднина на магазина и дотам.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Постоянни обиди и заплахи, за да се откажа от собственос

Мнениеот argentata » 24 Дек 2020, 09:03

Продадох наследствен имот и купих обекта 2010г. В началото на тази годината, влезе в магазина и ми каза:" Имотите са се вдигнали и можеш да продадеш магазина на двойно по-висока цена", отговорих " Тук ще умра, но нито ще го продавам, нито ще го давам под наем"... До този момент се поздравявахме, имахме нормални , човешки взаимоотношения. След отказа ми, започна да настройва комшиите срещу мен, организира блокиране на търговския обект, саботиране на бизнеса, скривайки го чрез паркираните колите ... Безкрайните обиди и заплахи, направиха работата ми в изпитание на нервната ми издържливост, достойнство и песимизъм. За съжаление нямам живи роднини и мъжко присъствие. Работохолик съм и 90% от работното ми време минава в шиене , излизам за цигара, когато се уморя или да обслужа клиенти, при интерес към стоката ми / основно защитни маски закачени на вратата... Благодаря.
argentata
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 28 Ное 2012, 14:23

Re: Постоянни обиди и заплахи, за да се откажа от собственос

Мнениеот argentata » 24 Дек 2020, 09:13

Не съм пенсионерка. Рано изгубих родителите си, татко, когато бях на 25г., а мама - на 38г. Родове с по едно дете...
argentata
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 28 Ное 2012, 14:23

Re: Постоянни обиди и заплахи, за да се откажа от собственос

Мнениеот ivan_lawyer » 24 Дек 2020, 09:42

Според мен - трябва да се пита кварталният полицай. Не че ще засили нещо - ама друга функция не виждам, обаче се пише дълго време и се обяснява.

На практика - няма спасение от такива хапльовци, не знам какво да кажа, приказва си нещо.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Постоянни обиди и заплахи, за да се откажа от собственос

Мнениеот ilian_todorov » 24 Дек 2020, 17:01

argentata написа:Продадох наследствен имот и купих обекта 2010г. В началото на тази годината, влезе в магазина и ми каза:" Имотите са се вдигнали и можеш да продадеш магазина на двойно по-висока цена", отговорих " Тук ще умра, но нито ще го продавам, нито ще го давам под наем"... До този момент се поздравявахме, имахме нормални , човешки взаимоотношения. След отказа ми, започна да настройва комшиите срещу мен, организира блокиране на търговския обект, саботиране на бизнеса, скривайки го чрез паркираните колите ... Безкрайните обиди и заплахи, направиха работата ми в изпитание на нервната ми издържливост, достойнство и песимизъм. За съжаление нямам живи роднини и мъжко присъствие. Работохолик съм и 90% от работното ми време минава в шиене , излизам за цигара, когато се уморя или да обслужа клиенти, при интерес към стоката ми / основно защитни маски закачени на вратата... Благодаря.

Не успях да разбера какво сте му отказали? :?: Какво значение има, че цените на имотите са се вдигнали? :?:
Желанието му е да продадете имота и да му платите някакво обезщетение ли? Ако е така на какво основание? И аз съм имал работа с луди, но не чак толкова. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Постоянни обиди и заплахи, за да се откажа от собственос

Мнениеот argentata » 26 Дек 2020, 11:52

Искаше, да му препродам имота... Не вярвам, че от Полицията ще помогнат. Благодаря за изказаното мнение!
Весели празници и много здраве, късмет и успехи!
argentata
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 28 Ное 2012, 14:23

Re: Постоянни обиди и заплахи, за да се откажа от собственос

Мнениеот ilian_todorov » 02 Яну 2021, 20:16

argentata написа:Искаше, да му препродам имота... Не вярвам, че от Полицията ще помогнат. Благодаря за изказаното мнение!
Весели празници и много здраве, късмет и успехи!

Той иска да си върне магазина, а Вие си нямате съпруг. Защо не се съберете да живеете заедно? :idea: Така той ще може да работи там без да плаща нищо, а Вие ще се сдобиете с мъж и безплатен работник в магазина. :D И вълкът е сит и агнето е цяло. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron