начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Нарушена условна присъда.

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Нарушена условна присъда.

Мнениеот bestman » 04 Дек 2020, 21:45

Здравейте , лице е осъдено условно през 2012г с ЛОС 1 година , отложено за срок от 3 години.
През 2013г му е направена кумулация с друга условна присъда.

Лицето е извършило деяние през 2016г , като е в период на нарушаване на условното осъждане.
Новата присъда също е 1 година.

Въпросите са ми :

1. Лицето ще трябва да лежи условната присъда първо и след това другата , т.е 1+1 ?
2. Лицето ще трябва да излежи общо 1 година ?
3. Условната присъда как се лежи - ден за ден или може да се работи по време на нея , за да бъдат 2 за 3 ?


Обърках се , защото навсякъде пише различно и не знам какво точно е вярното.

Благодаря ви предварително !
bestman
Потребител
 
Мнения: 203
Регистриран на: 16 Сеп 2012, 16:01

Re: Нарушена условна присъда.

Мнениеот ilian_todorov » 21 Дек 2020, 22:34

bestman написа:Здравейте , лице е осъдено условно през 2012г с ЛОС 1 година , отложено за срок от 3 години.
През 2013г му е направена кумулация с друга условна присъда.

Лицето е извършило деяние през 2016г , като е в период на нарушаване на условното осъждане.
Новата присъда също е 1 година.

Въпросите са ми :

1. Лицето ще трябва да лежи условната присъда първо и след това другата , т.е 1+1 ?
2. Лицето ще трябва да излежи общо 1 година ?
3. Условната присъда как се лежи - ден за ден или може да се работи по време на нея , за да бъдат 2 за 3 ?


Обърках се , защото навсякъде пише различно и не знам какво точно е вярното.

Благодаря ви предварително !


Ще лежи една плюс една години. :idea:
Може да работи два за три, но няма как да работи всеки ден. Ако не го пуснат предсрочно, ще лежи около година и половина. Чел съм във форума, че затворническото общежитие било нещо като мъжки лагер край гората. Доволен ще остане лицето, да не се плаши. :D

П.П. Ако новата присъда беше година и три месеца или повече, щеше да е в затвора при строг режим при рецидивистите. Там щеше да си повиши "квалификацията", но такъв му бил късметът. :D
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron