начало
Дисциплинарки за шестима наказателни съдии от Софийския районен съд Дисциплинарки за шестима наказателни съдии от Софийския районен съд

Нарушени ли са правата

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Нарушени ли са правата

Мнениеот bestman » 02 Дек 2020, 00:39

Здравейте !

Дело , което е пред въззивна инстанция Окръжен съд е гледано и решено БЕЗ участие на подсъдимия и БЕЗ негов защитник.

- има депозирана декларация , че подсъдимият желае да участва в процеса.
- има упълномощен адвокат.
- делото е с наказание ЛОС от 1 до 3 години.
- основание за гледане на делото в отстъствието на подсъдимия и защитникът е това , че адвокатът е получил призовка , не е могъл да се свърже и да уведоми подсъдимият и не се е явил също на заседанието.

Въпросът ми е - има ли нарушаване на права в този случай ?
Зная че участието на адвокат НЕ е задължилно , но тук не е участвал и подсъдимият.
bestman
Потребител
 
Мнения: 203
Регистриран на: 16 Сеп 2012, 16:01

Re: Нарушени ли са правата

Мнениеот katerinakuch » 02 Дек 2020, 15:32

Въпросът ми е - има ли нарушаване на права в този случай ?
Не, защото присъствието на подсъдимия не е задължително в тази хипотеза.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Нарушени ли са правата

Мнениеот bestman » 03 Дек 2020, 13:40

Присъствието на подсъдим не е задължително , но присъствието на адвокат също ли не е задължително ?

До колкото прочетох , когато не участва адвокат - трябва да участва подсъдим.
Когато подсъдимият се представлява от адвокат , тогава може да не участва в производството...
Или аз бъркам някъде ?
bestman
Потребител
 
Мнения: 203
Регистриран на: 16 Сеп 2012, 16:01


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron